Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / 997 / Kręcił bączki na środku skrzyżowania

Gryfów Śląski

Kręcił bączki na środku skrzyżowania

Kręcił bączki na środku skrzyżowania

Foto: KPP Lwówek Śląski

Lwóweccy policjanci w serwisie społecznościowym umieścili szokujące nagranie. W trakcie wichury, gdy wszystkie służby apelowały o ostrożność i walczyły z jej skutkami, kierowca auta na filmie urządził sobie zabawę stwarzając bardzo poważne zagrożenie.

Nagranie policjantom przesłał jeden z mieszkańców Gryfowa Śląskiego, który o godzinie 7.30 w niedzielny poranek zarejestrował popisy nieodpowiedzialnego kierowcy.

Szaleniec za kierownicą kręcił bączki przy wjeździe na DK30, na której i bez takich popisów często dochodzi do wypadków. Po chwili areną jego popisów staje się środek „30”. Kierowca nic sobie nie robi z tego, że z drogi korzystają inni uczestnicy ruchu.

Zdrowy rozsądek, poczucie odpowiedzialności i ostrożność powinny towarzyszyć każdemu kierowcy - piszą lwóweccy policjanci - Każdy kto siada za kierownicą pojazdu mechanicznego musi być odpowiedzialny nie tylko sam za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego, czy to pasażerów czy innych kierowców.

Nasze zachowanie i podejmowane decyzje, a także sposób odnoszenia się i traktowania innych na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem - zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin.

Ile jeszcze osób musi zginąć na drogach, aby te przesłanie dotarło do niektórych kierowców!

Co gorsze w komentarzach pod zamieszczonym filmem nie brakuje osób, które w takim zachowaniu nie widzą nic złego. Co więcej twierdzą nawet, że żadnego zagrożenia tam nie było. 

Funkcjonariusze wraz zamieszczonym filmem opublikowali prośbę o pomoc w identyfikacji kierowcy. Do chwili obecnej nie udało się zatrzymać amatora „bączków”.

Autor: red.
comments powered by Disqus