Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / 997 / Kolejna plantacja zlikwidowana

Bolesławiec

Kolejna plantacja zlikwidowana

Kolejna plantacja zlikwidowana

Foto: KPP w Bolesawcu

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o uprawę kilkudziesięciu roślin konopi indyjskich w swoim mieszkaniu i posiadanie marihuany w ilości, z której można by było uzyskać 1400 porcji tego narkotyku. Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty, za które grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci bolesławieckiego Wydziału Kryminalnego prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę blisko 40 krzewów konopi indyjskich w swoim mieszkaniu i posiadanie środków odurzających. Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania, zauważyli przystosowane pomieszczenie ze specjalnym oświetleniem, w którym znajdowały się rośliny konopi indyjskich o różnej wysokości. W wyniku przeszukania pozostałych pomieszczeń mieszkania policjanci zabezpieczyli słoik i pojemnik z suszem roślinnym. Po sprawdzeniu i zważeniu okazało się, że jest to ilość, z której można by było uzyskać 1400 porcji handlowych marihuany. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

31-latek odpowie za uprawianie i posiadanie środków odurzających, za co grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. szt. A. Kublik-Rościszewska
comments powered by Disqus