Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / 997 / Zatrzymani na dachu

Spektakularna akcja gryfowskich policjantów

Zatrzymani na dachu

Foto: KPP Lwówek Śląski

Wczoraj późnym wieczorem dzielnicowi z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymali informację o miejscu pobytu mężczyzny, który jest poszukiwany przez policję. Mężczyznę i jego kompana zatrzymano na dachu budynku.

Natychmiast zorganizowano większe siły policyjne, wskazany budynek został otoczony między innymi przez policjantów po cywilnemu, którzy pełnili służbę wywiadowczą na terenie Gryfowa Śląskiego. Po chwili policjanci pojawili się pod drzwiami z nakazem zatrzymania. Poszukiwany jednak nie zamierzał otwierać drzwi policjantom, dlatego też podjęto decyzję o siłowym wejściu do pomieszczenia. Wtedy jak się okazało dwaj mężczyźni, którzy tam przebywali postanowili wyjść przez okno na stromy dach 5-piętrowego budynku, licząc że policjanci ich nie zauważą. Ich pomysł okazał się bezskuteczny, gdyż zostali na dachu zatrzymani.

33-letni mieszkaniec Gryfowa Śląskiego był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności i osadzenia w zakładzie karnym za kradzież.

W mieszkaniu policjanci znaleźli dodatkowo narkotyki: 16 działek marihuany i 2 działki metamfetaminy oraz rzeczy min. sprzęt wędkarski i nurkowy, elektronikę pochodzące z włamań z terenu Gryfowa i okolic. Dzielnicowi na miejscu rozpoznali rzeczy pochodzące z włamania do mieszkania, które miało miejsce 16 listopada tego roku na terenie Gryfowa. Reszta rzeczy została zabezpieczona przez policjantów kryminalnych celem dokładnego skatalogowania i ustalenia z którego włamania pochodzą.

Obaj mężczyźni 33 i 23-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu, gdzie policjanci dochodzeniowo - śledczy będą z nimi wykonywali czynności procesowe.

Autor: asp. szt. Mateusz Królak
comments powered by Disqus