Wtorek, 20 marca 2018r.

Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego

Strona główna / 997 / Pożyczył samochód żeby przetransportować paliwo skradzione z lokomotywy

Pożyczył samochód żeby przetransportować paliwo skradzione z lokomotywy

Pożyczył samochód żeby przetransportować paliwo skradzione z lokomotywy

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież 900 litrów paliwa z lokomotywy. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca przyjechał na miejsce kradzieży pożyczonym samochodem, aby przetransportować skradziony olej napędowy. Za kradzież grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie kradzieży paliwa.

Pracując nad tą sprawą policjanci potwierdzili, że zatrzymany z lokomotywy stojącej na bocznych torach spuścił 900 litrów paliwa. W zaroślach w pobliżu torowiska mundurowi zabezpieczyli również beczki ze skradzionym olejem napędowym. Łącznie policjanci odzyskali ponad 200 litrów.

Na podstawie zebranych informacji policjanci ustali także samochód, który został wykorzystany do transportu skradzionego mienia.

Okazało się, że 22-latek pożyczył auto i wykorzystał je do przewiezienia beczek z olejem.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży paliwa o wartości blisko 4 tysięcy złotych. Okazało się również, że był już wcześniej karany za posiadanie środków odurzających i oszustwo. Za kradzież grozić mu może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: KPP Bolesławiec
comments powered by Disqus