Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / 997 / Policja podsumowuje weekend

Powiat Lubań

Policja podsumowuje weekend

Policja podsumowuje weekend

Foto: policja.pl

Podobnie jak w okresie Świąt Bożego Narodzenia również w Sylwestra i Nowy Rok funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu czuwali nad bezpieczeństwem uczestników ruchu, aby wszyscy wyruszający na zabawy sylwestrowe dotarli bezpiecznie do celu i równie bezpiecznie powrócili do swoich domów.

Okres zabaw sylwestrowych to dla mieszkańców powiatu lubańskiego czas zabaw i świętowania, natomiast dla policjantów to czas intensywnej pracy.

W ciągu 5 minionych dni funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu przeprowadzili 106 różnego rodzaju interwencji, podczas których wylegitymowano 348 osób. W tym czasie zatrzymano na gorącym uczynku przestępstwa 6 osób oraz 2 osoby poszukiwane.

Mimo licznych działań policyjnych, komunikatów, apeli nawołujących do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, w dalszym ciągu wielu kierujących nie stosuje się do nich. Od 29 grudnia 2017r do 2 stycznia 2018r przeprowadzono 139 kontroli drogowych, nałożono 39 mandatów karnych, zatrzymano 2 dowody rejestracyjne oraz odnotowano 4 kolizje drogowe.

Niestety mimo apeli o rozwagę na drodze, znaleźli się również kierowcy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców.

Autor: asp. Magdalena Juźwicka
comments powered by Disqus