Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / 997 / Wybieramy najpopularniejszego dzielnicowego z terenu Lubania i powiatu lubańskiego

Wybieramy najpopularniejszego dzielnicowego z terenu Lubania i powiatu lubańskiego

Wybieramy najpopularniejszego dzielnicowego z terenu Lubania i powiatu lubańskiego

Foto: policja.pl

590 funkcjonariuszy startuje w konkursie „Najpopularniejszy Dzielnicowy Dolnego Śląska”. Wśród nich jest 14 policjantów reprezentujących Komendę Powiatową Policji w Lubaniu. Pierwszy etap rywalizacji potrwa do 8 stycznia. Zachęcamy do głosowania i wspierania naszych dzielnicowych.

Plebiscyt ma na celu wyłonienie, na podstawie głosów oddanych przez mieszkańców najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku. Istotnym celem jest też popularyzacja roli dzielnicowego, jako policjanta „pierwszego kontaktu” wśród lokalnej społeczności.

Dzielnicowy, to policjant dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie służbowym, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i przekazać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Wsłuchuje się on w problemy mieszkańców i inicjuje działania na rzecz ich rozwiązywania, angażując do tego również inne uprawnione podmioty i służby.

Plebiscyt składa się z 2 etapów (etap I powiatowy i etap II wojewódzki). I etap rozpoczął się 15 grudnia 2017 r. i potrwa on do 8 stycznia 2018 r. II etap, do którego wejdą zwycięzcy I etapu z poszczególnych powiatów, rozpocznie się 9 stycznia 2018 r. i potrwa do 19 stycznia 2018 r.

Głosowanie odbywa się za pomocą SMS Premium. Część uzyskanych z nich środków zostanie przekazana dla rodziny poległego na służbie policjanta podkom. Mariusza Koziarskiego, za pośrednictwem „Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Zwycięzca plebiscytu, wybrany głosami mieszkańców zostanie wyróżniony przez Wojewodę Dolnośląskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.

Ogłoszenie wyników odbędzie się na uroczystej gali w styczniu 2018 r.

Informacje o dzielnicowym z regionu Lubania i powiatu lubańskiego można uzyskać na stronie internetowej www.luban.policja.gov.pl/pl. - (zakładka KONTAKT – Twój dzielnicowy)

Aktualne wyniki głosowania na policjantów z regionu lubańskiego oraz informacje w jaki sposób głosować dostępne są na stronie www.gazetawroclawska.pl

Autor: asp. Magdalena Juźwicka
comments powered by Disqus