Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / 997 / Autokary do kontroli

Autokary do kontroli

Autokary do kontroli

Foto: policja.pl

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, policjanci podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa dzieci. Mundurowi szczególną uwagę zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

Zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim dzieciom i młodzieży w ciągu trwających ferii zimowych jest priorytetem dla polskiej Policji. Istotnym elementem naszej troski o bezpieczeństwo są kontrole autokarów, wiozących najmłodszych na zimowy wypoczynek. W czasie takiej kontroli policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców, dokumenty i stan techniczny pojazdów.

Policjanci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przygotowali kilkadziesiąt stałych miejsc prowadzenia kontroli stanu technicznego pojazdów i stanu psychofizycznego kierowców autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek zimowy. Biuro Ruchu Drogowego KGP opracowało wykaz takich punktów na terenie całego kraju. Znaleźć można tam również numery telefonów kontaktowych, gdzie uzyskamy szczegółowe informacje na temat zasad bezpiecznego przewożenia dzieci i młodzieży, a także na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autokarów i kierowców.

Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 997. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

Autor: KGP/red.
comments powered by Disqus