Niedziela, 20 maja 2018r.

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Strona główna / 997 / Uciekał i próbował przejechać policjantów

Jelenia Góra

Uciekał i próbował przejechać policjantów

Uciekał i próbował przejechać policjantów

Foto: portalik24.pl

Policjanci po pościgu zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się kontroli drogowej i próbował autem przejechać interweniujących policjantów.

4 lutego 2018 roku około godziny 3.30 policjanci w Jeleniej Górze zauważyli pojazd, któremu dali sygnał do zatrzymania. Kierowca jednak nie reagował i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca uciekał w kierunku Staniszowa, gdzie po około półgodzinnym pościgu został zatrzymany.

Mężczyzna dopuścił się również czynnej napaści na funkcjonariuszy, usiłując przejechać ich swoim pojazdem. W związku z tym jeden z funkcjonariuszy w celu unieruchomienia auta, które stwarzało realne zagrożenie dla ich życia i zdrowia oddał w jego kierunku dwa strzały. Pomimo tego kierowca nadal uciekał, zatrzymując się dopiero kilka metrów dalej w rowie.

Kierującym okazał się 63-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Od mężczyzny wyraźnie czuć było alkohol, jednak odmówił on poddania się badaniu. W związku z tym pobrano mu krew do badań laboratoryjnych.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Podejrzany został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: red./podinsp. Edyta Bagrowska
comments powered by Disqus