Niedziela, 20 maja 2018r.

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Strona główna / 997 / Areszt dla zabójcy 24-letniej Kamili

Areszt dla zabójcy 24-letniej Kamili

Areszt dla zabójcy 24-letniej Kamili

Foto: eLuban.pl

Dziś na posiedzeniu w sprawie zabójstwa 24-letniej mieszkanki Lubania, Sąd Rejonowy w Lubaniu wydał pierwszą decyzję dotyczącą 34-letniego Artura K.

W dniu dzisiejszym  Sąd Rejonowy w Lubaniu przychylił się do wniosku Prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Decyzją Sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy - usłyszeliśmy od Łukasza Chrapka, prokuratora Prokuratury Rejonowej w Lubaniu. - Sąd w całości podzielił stanowisko i argumentację Prokuratury. Uznał, że materiał dowodowy wskazuje na uzasadnione prawdopodobieństwo, że mężczyzna dopuścił się tego czynu. Spełnione zostały również dodatkowe przesłanki w postaci obawy matactwa, ucieczki, obawy nowego ciężkiego przestępstwa. Dodatkową przesłanką do aresztowania jest to, że oskarżonemu realnie grozi surowa kara.

W sprawie przeprowadzono między innymi eksperyment procesowy – wizję lokalną z udziałem podejrzanego na miejscu zdarzenia, a także przesłuchano szereg świadków. Wczoraj przeprowadzona została sekcja zwłok pokrzywdzonej z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej. Biegły wyda opinię sądowo-lekarską określającą przyczyny zgonu kobiety oraz rodzaj posiadanych przez nią obrażeń ciała i mechanizm ich powstania.

Dotychczas zgromadzone dowody dały podstawę do ogłoszenia podejrzanemu zarzutu popełnienia przestępstwa z art. 148 § 2 pkt 2 kk i art. 197 § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, do dożywotniego pozbawienia wolności.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lubaniu.

Artur K. był wcześniej karany sądownie za przestępstwo innego rodzaju niż to, które zostało mu zarzucone.

Autor: red./Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze
comments powered by Disqus