Niedziela, 20 maja 2018r.

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Strona główna / 997 / Kradł przewody ze słupów pod napięciem

Włosień

Kradł przewody ze słupów pod napięciem

Kradł przewody ze słupów pod napięciem

Foto: KPP Lubań

Trzeba przyznać, że 26-letni złodziej z Zawidowa miał rozmach kradnąc napowietrzną linię energetyczną wysokiego napięcia we Włosieniu. Szkody oszacowano na ponad 38 tys. zł.

To nie była pierwsza złodziejska wyprawa 26-latka po kable ze słupów energetycznych, tym razem jednak nie dopisało mu szczęście. Dzięki szybkiej reakcji pracowników firmy TAURON Dystrybucja, policjantów z Zawidowa i Lubania udało się zatrzymać mężczyznę na gorącym uczynku.

2 lutego br. dzięki wspólnym działaniom policjantów z KPP w Lubaniu i KPP w Zgorzelcu w miejscowości Włosień zatrzymano młodego mężczyznę, mieszkańca Zawidowa, który dokonywał kradzieży napowietrznej linii energetycznej ze słupów energetycznych od nr 4 do nr 7 – czytamy w policyjnym komunikacie.

Jak ustaliliśmy, alarm podnieśli pracownicy Taurona ponieważ odnotowali przerwę w zasilaniu, a że w tym miejscu dochodziło wcześniej do kradzieży powiadomili o tym natychmiast dyżurnego KPP w Zgorzelcu. Ten na wyłączony odcinek zadysponował policjantów z Zawidowa i Lubania, aby zajechali złodzieja z dwóch stron.

Policjanci w miejscowości Włosień w polu napotkali zakopany w błocie pojazd i mieszkańca Zawidowa, który usiłował go uwolnić. W samochodzie mężczyzny policjanci znalezli 50 metrów przewodu energetycznego i narzędzia mogące służyć do popełnienia przestępstwa.

W toku postępowania ustalono, że mężczyzna dokonał kradzieży 2044 metrów napowietrznej linii energetycznej o wadze 1032 kilogramów. Dodatkowo kradnąc przewód złamał w połowie kratownicy słup linii przesyłowej. Łączne straty oszacowano na kwotę 38.600 złotych na szkodę firmy TAURON S.A.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży i umyślnego zniszczenia mienia, za które grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Autor: red.
comments powered by Disqus