Niedziela, 20 maja 2018r.

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Strona główna / 997 / Od początku roku odebrano 5 praw jazdy

KPP w Lubaniu

Od początku roku odebrano 5 praw jazdy

Od początku roku odebrano 5 praw jazdy

Zdjęcie ilustracyjne

Foto: Śląska Policja

Od początku roku lubańska drogówka przeprowadzili 9 akcji na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Rekordziście odebrano prawo jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 93 km/h.

Od początku roku policjanci Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Lubaniu brali udział w działaniach krajowych jak i wojewódzkich na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Były to min. akcja Prędkość, Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, Alkohol i Narkotyki, Trzeźwy Poranek czy Niebezpieczne ProMile.

W trakcie prowadzonych akcji na terenie powiatu lubańskiego, funkcjonariusze zwracali uwagę na kierujących nie stosujących się do znaków drogowych, do obowiązku jazdy w zapiętych pasach bezpieczeństwa oraz sprawdzali stan trzeźwości uczestników ruchu drogowego.

Mimo licznych komunikatów i apeli w dalszym ciągu wielu kierujących nie stosuje się obowiązujących przepisów drogowych.

Jak wskazują dane od początku roku zatrzymano 5 praw jazdy ze względu na przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym. Rekordzistą był kierujący zatrzymany w dniu 8 lutego, który w Lubaniu na ul. Zawidowskiej na drodze z ograniczeniem do 50km/h jechał z prędkością 143km/h.

Znaleźli się również kierowcy, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wcześniejszym spożyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali 15 nietrzeźwych kierowców oraz 6 kierujących pojazdem pod wpływem działania środków odurzających.

Funkcjonariusze lubańskiej drogówki apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że kierujący zatrzymani za nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Do zadań policjantów należy także prowadzenie działań profilaktyczno-edukacyjnych, podczas których spotkają się z dziećmi i młodzieżą na terenie placówek oświatowych i przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach i używania elementów odblasków po zmroku.

Autor: red. / asp. Magdalena Juźwicka
comments powered by Disqus