Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / 997 / Prowadził pod wpływem extazy

Pisarzowice

Prowadził pod wpływem extazy

Prowadził pod wpływem extazy

Lubańscy policjanci zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który kierował Hondą Civic będąc pod wpływem środków odurzających. Ponadto posiadał przy sobie 51 tabletek extazy.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu został powiadomiony o dziwnie zachowującym się kierującym pojazdem Honda Civic w miejscowości Pisarzowice. Jak wynikało ze zgłoszenia, kierujący mężczyzna zatrzymywał się na środku drogi, a następnie ruszał nie trzymając się wyznaczonego pasa ruchu. Ostatecznie zatrzymał pojazd na terenie przykościelnym. Przybyli na miejsce funkcjonariusze próbowali ustalić okoliczności zdarzenia, jednakaże kontakt z kierującym mężczyzną był utrudniony ze względu na jego odurzenie.

W toku dalszych przeprowadzonych czynnościach ustalono tożsamość zatrzymanego mieszkańca Lubania oraz ujawniono przy nim środki odurzające w postaci 51 tabletek extazy oraz 1,2 porcji metamfetaminy. 33-letni mężczyzna został zatrzymany i przedstawiono mu zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających zgodnie z art 62 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałąniu narkomani, oraz zarzut kierowania pojazdem będąc pod wpływem działania środka odurzającego. Za popełnione czyny sprawcy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: red./asp. Magdalena Juźwicka
comments powered by Disqus