Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / 997 / Zatrzymany za posiadanie 718 porcji metamfetaminy

Aktualizacja

Zatrzymany za posiadanie 718 porcji metamfetaminy

Zatrzymany za posiadanie 718 porcji metamfetaminy

Foto: KPP Lubań

Funkcjonariusze KPP w Lubaniu zatrzymali 32-letniego mężczyznę posiadającego znaczną ilość narkotyków oraz 125 litrów środków łatwopalnych - prekursorów do otrzymania narkotyków.

Lubańscy policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili, kto i gdzie na terenie Lubania przechowuje znaczną ilość środków odurzających.

W związku z powyższym, 12 kwietnia wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu dokonali zatrzymania 32-letniego mężczyzny. W mieszkaniu funkcjonariusze ujawnili 71,72 grama metamfetaminy co stanowi ok. 718 porcji narkotyku. Ponadto na miejscu ujawniono 125 litrów substancji łatwopalnych służących jako prekursor do produkcji środków odurzających. Wartość zabezpieczonych narkotyków oszacowano na sumę ok. 18 tys. zł.

Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rejonowy w Lubaniu.
Śledztwo w tej sprawie trwa.

Aktualizacja

KOMUNIKAT PRASOWY NR 22/2018 

Prokuratura Rejonowa w Lubaniu prowadzi śledztwo przeciwko 32-letniemu Arturowi P., podejrzanemu o czyny z art. 61 i art. 62 ust. 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o przeciwdziałaniu narkomanii (Dz. U. 2017.783 j.t.)

W toku śledztwa ustalono, iż Piotr P. posiadał ponad sto litrów prekursora do produkcji metamfetaminy i znaczną ilość tego syntetycznego narkotyku, które to substancje zabezpieczono do dalszych czynności procesowych, w tym dokonania badań fizykochemicznych.

Mając powyższe na uwadze, podejrzanemu Arturowi P. zarzucono dokonanie opisanych wyżej występków stypizowanych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, a z uwagi na grożącą mu realnie występki surową karę, przekraczającą osiem lat pozbawienia wolności i obawę matactwa, skierowano do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

W dniu 14 kwietnia 2018 r., Sąd Rejonowy w Lubaniu przychylił się do wniosku Prokuratury i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Autor: asp. Magdalena Juźwicka
comments powered by Disqus