Wtorek, 22 maja 2018r.

Imieniny: Heleny, Wiesławy, Ryty

Strona główna / 997 / Kierował pojazdem mając 3,4 promila w organizmie

Lubań

Kierował pojazdem mając 3,4 promila w organizmie

Kierował pojazdem mając 3,4 promila w organizmie

Foto: policja.pl

Dzięki czujności i wzorowej postawie dwójki mieszkańców powiatu lubańskiego policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego 45-latka. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

We wtorek około 19. dwóch świadków zwróciło uwagę, iż na drodze K-30 w kierunku Uniegoszczy pojazdem marki Renault kieruje nietrzeźwy mężczyzna. Świadkowie udali się za tym pojazdem jednocześnie powiadamiając o powyższym fakcie dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.

Na wysokości restauracji w Uniegoszczy funkcjonariusze Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego pojazdem Renault i po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu otrzymali wynik 3,4 promila alkoholu w organizmie.

W toku wykonanych czynności przez policjantów ustalono, iż zatrzymany mężczyzna to 45-letni mieszkaniec Radogoszczy, który był już notowany za podobne przestępstwo.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Ze względu na wcześniejszą karalność za przestępstwo z art. 178a par. 1 kodeksu karnego grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Świadkom zdarzenia Dziękujemy za wzorową obywatelską postawę.

Autor: asp. Magdalena Juźwicka
comments powered by Disqus