Środa, 15 sierpnia 2018r.

Imieniny: Napoleona, Stelii

Strona główna / 997 / Na dragach za kółkiem

Trzech naćpanych, jeden pijany

Na dragach za kółkiem

Na dragach za kółkiem

Foto: eLuban.pl

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających. Ponadto mężczyzna posiadał 3 porcje metamfetaminy.

W trakcie kontroli zachowanie mężczyzny wskazywało, iż może znajdować się pod wpływem środków odurzających. W związku z tym mężczyzna został poddany badaniu narkotestem, który wykazał, że jest pod wpływem metamfetaminy.

W toku dalszych czynności okazało się, iż zatrzymany posiadał środki odurzające w postaci metamfetaminy w ilości 3 porcji.

Za kierowanie będąc pod wpływem narkotyków grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie środków odurzających ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do lat 3.

Tylko podczas minionego weekendu funkcjonariusze lubańskiej Policji zatrzymali czterech kierujących, w tym trzech będących pod wpływem narkotyków i jednego pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie obowiązujących przepisów. Kierujący pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających stwarza realne zagrożenia dla siebie jak również dla innych użytkowników dróg. Zarówno alkohol jak i narkotyki znacznie obniżają koncentrację oraz zaburzają zdolność oceny sytuacji.

Autor: asp. Magdalena Juźwicka/red.
comments powered by Disqus