Środa, 15 sierpnia 2018r.

Imieniny: Napoleona, Stelii

Strona główna / 997 / Akcja "Bezpieczny czerwiec"

Akcja "Bezpieczny czerwiec"

Akcja

Foto: policja.pl

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu przeprowadziła działania pod nazwą "Bezpieczny Czerwiec" ukierunkowane na ograniczenie przestępczości na terenie miasta i gminy Lubań. Celem tych działań jest ograniczenie przestępczości, a w szczególności kradzieży, kradzieży z włamaniem, wybryków chuligańskich.

W celu zapobieżenia oraz eliminowania przestępstw na terenie Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu zaplanowane zostały działania prewencyjne pn. "Bezpieczny czerwiec".

Realizacja zaplanowanych działań w głównej mierze była ukierunkowana na wzrost poczucia bezpieczeństwa i likwidację zagrożeń zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa. Działania zaplanowane zostaną z wykorzystaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także uwzględniając wnioski przekazywane przez lokalną społeczność.

Celem działań jest ograniczenie przestępczości, a w szczególności kradzieży, kradzieży z włamaniem, wybryków chuligańskich oraz ujawnianie i zatrzymywanie nietrzeźwych kierujących.

Funkcjonariusze Policji przeprowadzili 23 kontrole drogowe, wylegitymowali 65 osób, ponadto ujawnili 20 wykroczeń za które nałożono 18 mandatów karnych oraz sporządzono 2 wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego, zatrzymano 1 kierującego, który prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Autor: asp. Magdalena Juźwicka
comments powered by Disqus