Środa, 15 sierpnia 2018r.

Imieniny: Napoleona, Stelii

Strona główna / 997 / Od awantury domowej do odzyskania skradzionego Audi

Gryfów Śląski

Od awantury domowej do odzyskania skradzionego Audi

Od awantury domowej do odzyskania skradzionego Audi

Foto: KPP Lwówek Śląski

Dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał zgłoszenie o nieporozumieniu i awanturze domowej. Na miejsce w trybie pilnym czyli przy użyciu sygnałów uprzywilejowania udał się patrol policji. 

Po przyjeździe na miejsce w miejscowości Wieża koło Gryfowa Śląskiego zastano trzy osoby: kobietę lat 47 i dwóch mężczyzn 36 i 57 lat. Wszyscy byli mocno pijani, u jednego z nich nie było możliwości nawet zbadania, ponieważ urządzenie wskazywało koniec skali. Osoby te zaczęły wzajemnie oskarżać się o awanturę wskazując, iż z uwagi na rękoczyny wybita została szyba w oknie. Jak się okazało podczas wspólnego obiadu od słowa do słowa doszło do awantury, a osoby będące na miejscu interwencji nawet już nie pamiętały o co. Uczestnicy awantury zostali wylegitymowani z czego młodszy z mężczyzn, który oczekiwał na policjantów w zaparkowanym na posesji pojeździe audi zobowiązał się do udania do swojego miejsca zamieszkania.

Policjantów zaciekawił jednakże pojazd Audi A3, który stał zaparkowany na posesji, ponieważ nie miał on tablic rejestracyjnych. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić dokładnie w policyjnych bazach po numerze VIN do kogo należy ww. pojazd. Jak się okazało intuicja policjantów nie zawiodła, po chwili otrzymali oni informację z niemieckiej bazy pojazdów utraconych, że pojazd ten został kilka dni wcześniej skradziony na terenie Niemiec. Pojazd został natychmiast zabezpieczony. Na miejsce przybyli także policjanci kryminalni, którzy rozpoczęli wyjaśnianie okoliczności zdarzenia. Zatrzymany został młodszy z mężczyzn i osadzony w policyjnym areszcie. W dalszym ciągu trwają ustalenia jak pojazd znalazł się na terenie posesji w Polsce.

Autor: asp.szt. Mateusz Królak/red.
comments powered by Disqus