Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

998

Potężny pożar w Siekierczynie

Nie było szans na uratowanie stodoły, która płonęła dziś nad ranem w Siekierczynie. Kiedy na miejsce przybyły pierwsze zastępy straży pożarnej okazało się, że zagrożony jest sąsiedni budynek mieszkalny.

czytaj więcej

Mieszkańcy stracili cały dobytek

Pożar gospodarstwa w Kałużnej

Sąsiedzi którzy rozmawiali z właścicielką budynku twierdzą, że źródłem pożaru była stojąca w korytarzu lodówka. Najprawdopodobniej, po ugaszeniu dom nie będzie nadawał się do zamieszkania.

czytaj więcej

Świąteczny weekend na drogach powiatu lubańskiego

Więcej naćpanych niż pijanych

Minęły czasy, gdy kierowcy pod wpływem narkotyków czuli się bezkarni. W trakcie minionego weekendu zatrzymano więcej kierowców pod wpływem narkotyków niż alkoholu.

czytaj więcej

STOP pożarom traw!

Powracająca fala ognia

Dla wielu z nas pierwsze słoneczne dni, rosnąca temperatura i poranne śpiewy ptaków, to widome znaki, że wiosna właśnie nadeszła. Dla strażaków jednak, obok tych radosnych znaków, sygnalizujących nadejście wiosny, są i inne, znacznie mniej optymistyczne. To pożary traw. Niestety, mimo wielu apeli, społecznych akcji propagujących właściwe zachowania, a także stosowania surowych kar, wiosną płoną trawy. Wraz z nimi zaś niejednokrotnie płoną zabudowania gospodarcze, budynki mieszkalne, a nawet giną ludzie.

czytaj więcej

Wideo

Podpalenie spalonych już aut

Słychać było dwa głuche wybuchy, a nad działkami unosiły się kłęby gęstego, czarnego dymu – usłyszeliśmy od czytelnika informującego nas o zdarzeniu. Ogień wybuchł przy działkach nad Kwisą w okolicach ul. Mostowej w Lubaniu.

czytaj więcej

Spłonęło gospodarstwo w Zapuście

Płomienie wznoszące się nad dachem gospodarstwa rolnego w Zapuście były ponoć widoczne z wyżej położonych budynków w Olszynie. Natomiast słup dymu widoczny był już z DK 30 w Jałowcu.

czytaj więcej

Konieczne było wezwanie LPR

Kolejne zatrucie czadem

Dziś w nocy w jednym z mieszkań przy ul. Leśnej w Lubaniu czadem podtruła się pięcioosobowa rodzina. Konieczne było wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

czytaj więcej

Spokrewnieni służbą

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu oraz druhowie OSP dziś czynnie włączyli się do akcji „Spokrewnieni służbą”.

 

 

czytaj więcej

Tylko wczoraj strażacy interweniowali 15 razy

Plaga podpaleń traw

Mimo że to dopiero początek marca, zwyczaj wypalania traw już dał się we znaki strażakom na terenie całego powiatu lubańskiego. Tylko 5 marca do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubaniu wpłynęło 15 zgłoszeń dotyczących płonących łąk i nieużytków.

czytaj więcej

Lubań

Dwie osoby zatrute czadem

W niedzielę około 22.30 w jednym z domów w zabudowie szeregowej na ul. Łukasiewicza w Lubaniu doszło do zatrucia tlenkiem węgla.

czytaj więcej

Pożar w Olszynie

Omal nie zginął w płomieniach

Najprawdopodobniej zwarcie w gniazdku elektrycznym było przyczyną pożaru, który wybuchł dziś w budynku przy ul. Wolności w Olszynie. Dzięki natychmiastowej reakcji mieszkańców udało się uratować 73 - letniego mężczyznę, przebywającego w budynku.

czytaj więcej

Turniej Wiedzy Pożarniczej

Młodzież zapobiega pożarom

Testy z zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktyczne umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym. Taką wiedzą i umiejętnościami musiała wykazać się młodzież z gminy Lubań biorąca udział w gminnym etapie Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

czytaj więcej

Sprawna akcja policjantów i druhów OSP

Pożar w Radostowie

Dym wydobywający się spod dachu najpierw zauważyli sąsiedzi i to oni powiadomili strażaków OSP. Jako że kilku druhom bliżej było do pożaru niż do remizy, natychmiast ruszyli do akcji.

czytaj więcej

Lubań

Pożar w piwiarni na Słowackiego

Dziś przed 14. doszło do pożaru konstrukcji dachowej w piwiarni przy ul. Słowackiego. Szybka reakcja ludzi pozwoliła uratować ostatnią działającą w Lubaniu piwiarnię.

czytaj więcej

Aktualizacja. Jedna ofiara śmiertelna

Tragiczny pożar w Świeradowie - Zdroju

Dziś około 8.45 w budynku mieszkalnym przy ul. Zamkniętej w Świeradowie - Zdroju wyczuto dym. Pierwsi na miejscu pojawili się strażacy OSP, gdy weszli do zadymionego mieszkania w łóżku znaleźli leżącego mężczyznę, niestety było już zbyt późno na ratunek.

czytaj więcej

Do dwóch razy sztuka. Tym razem dom spłonął doszczętnie

Raptem cztery dni temu pisaliśmy o pożarze domu w miejscowości Ubocze koło Gryfowa Śląskiego. Wówczas błyskawiczna akcja strażaków pozwoliła na opanowanie pożaru, zanim ten wyrządził większe szkody. Ustaleniem przyczyn pożaru mieli zająć się biegli i policjanci. Raczej już tego nie zrobią, bo w nocy dom ponownie stanął w ogniu.

czytaj więcej

Bezpieczne ferie 2018

Strażacy apelują o rozwagę

Co roku w czasie ferii zimowych służby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo apelują o rozwagę.  Lubańscy strażacy w kilku punktach przypominają co robić, aby zimowy wypoczynek dostarczył jedynie radosnych wrażeń.

czytaj więcej

Lubań

Pożar przy Zawidowskiej

Tylko dzięki czujności i natychmiastowej reakcji sąsiada nie doszło dziś do pożaru całej kamienicy przy ul. Zawidowskiej w Lubaniu.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |  Następna Ostatnia

Nekrolog

 • Józef Szatkowski

  żył 88 lat

  Zm. 19.04.2018 r.

  Ceremonia pogrzebowa
  odbędzie się dnia 25.04.2018 o godz. 13:00

  na Cmentarzu Komunalnym przy ul.Wrocławskiej w Lubaniu

  o czym zawiadamia Rodzina

  Pogrzeb organizuje ZGiUK Lubań