Czwartek, 19 lipca 2018r.

Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

998

Wideo. Dym w lesie zauważyli quadowcy

Pożar lasu w Radogoszczy

Z niewiadomych jeszcze przyczyn tliło się około 70 m2 ściółki w środku lasu między Radogoszczą a Henrykowem Lubańskim. Dym zauważyła dwójka młodych mężczyzn, jadących przez las quadem i to oni zaalarmowali służby.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Naćpany na kradzionym motocyklu

Współpraca mieszkańców z dzielnicową doprowadziła do ujawnienia kierowcy kradzionego motocykla. Dodatkowo kierujący był pod wpływem narkotyków.

czytaj więcej

Zdjęcia

Z dużej chmury mały deszcz

Wczoraj synoptycy w całym kraju alarmowali o możliwych nawałnicach. Na terenie powiatu lubańskiego nie było tak źle, jak w innych rejonach Polski. Strażacy do zdarzeń związanych z przechodzącym frontem atmosferycznym wyjeżdżali 10 razy.

czytaj więcej

Policjanci zapraszają na festyn

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

W ramach ogólnopolskich działań Policji pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” w sobotę 23 czerwca o godzinie 11.00 na „Plaży Czocha” rozpocznie się akcja promująca bezpieczeństwo nad Jeziorem Leśniańskim.

czytaj więcej

Policjanci uzyskali wizerunek kobiety, która odebrała pieniądze

Kim jest oszustka?

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi prowadzą postępowanie w sprawie oszustwa metodą na tzw. "wnuczka", do którego doszło w miejscowości Wojcieszów w dniu 14 czerwca 2018 roku. W wyniku zdarzenia doszło do wyłudzenia kwoty 100 tysięcy złotych na szkodę 90 - letniej mieszkanki.

czytaj więcej

Grabiszyce Górne

Cielak w szambie

Strażacy już wiele widzieli, bo wzywani są do wszystkich zdarzeń, gdzie zagrożone jest życie. Zgłoszenie, które otrzymali dziś przed godziną 8. wprawiło ich jednak w osłupienie i zapewne przywołało na usta słowo, którym Polak potrafi wyrazić wiele uczuć.

czytaj więcej

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

Z okazji Święta Dnia Strażaka obchodzonego dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu wszystkim strażakom w powiecie życzymy - Tyle powrotów, ile wyjazdów!

czytaj więcej

Bobry przyczyną zamknięcia drogi

Bobry były przyczyną zamknięcia na kilka godzin drogi wojewódzkiej 357 w Nawojowie Łużyckim. Bohaterem akcji był natomiast jeden z pojazdów najdłużej pełniących służbę, Star 266 6x6 Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśnej.

czytaj więcej

Nagroda pieniężna za pomoc w ujęciu sprawcy

Podpalenie osobówki w Henrykowie

W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do różnego rodzaju podpaleń. W sobotę, 5 maja po raz kolejny doszło do podpalenia. Tym razem ktoś podłożył ogień i spalił auto jednego z mieszkańców Henrykowa Lubańskiego. Poszkodowany za pomoc w ujęciu sprawcy wyznaczył nagrodę pieniężną.

czytaj więcej

Uniegoszcz

Pożar na Granicznej

Dziś w Uniegoszczy na ul. Granicznej w jednym z domków jednorodzinnych wybuchł pożar, który strawił dach budynku.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia