Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / 998 / Pięć osób podtrutych tlenkiem węgla

Lubań

Pięć osób podtrutych tlenkiem węgla

Pięć osób podtrutych tlenkiem węgla

Foto: eLuban.pl

Pięć osób podtruło się czadem w mieszkaniu na ulicy Zgorzeleckiej w Lubaniu. Matka z dwójką dzieci została przewieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 19. w mieszkaniu, gdzie zamontowany był piecyk gazowy. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że rodzina zorientowała się, że coś jest nie tak, kiedy mdleć zaczęła dwójka dzieci.

Na miejsce wezwano ratowników z PSP w Lubaniu, którzy udzielili poszkodowanym pomocy. Wezwany zespół ratownictwa medycznego zdecydował o przewiezieniu dwójki dzieci i ich matki do lubańskiego szpitala. W innych pomieszczeniach budynku nie stwierdono obecności tlenku węgla.

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, umiera ponad sto osób, a blisko dwa tysiące ulega podtruciu. W okresie jesienno-zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem. Czad - cichy zabójca jest niewidoczny, nie ma smaku ani zapachu.

Dlatego dla własnego bezpieczeństwa strażacy rekomendują zabezpieczenie mieszkań czujkami wykrywającymi tlenek węgla w powietrzu.

Autor: red.
comments powered by Disqus