Piątek, 20 kwietnia 2018r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Strona główna / 998 / Rozpoznanie i ćwiczenia w Leśnej

Rozpoznanie i ćwiczenia w Leśnej

Rozpoznanie i ćwiczenia w Leśnej

Foto: Jakuba Michurski

W dniach 10 -12 i 25 – 27 marca strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Lubaniu oraz strażacy ochotnicy z powiatu lubańskiego przeprowadzili rozpoznanie oraz ćwiczenia taktyczno bojowe na terenie Odlewni Metali „ Baworowo” Spółka Akcyjna w Leśnej.

W ćwiczeniach udział brali również pracownicy zakładu, którzy pozorowali osoby poszkodowane. Dodatkowo strażacy w trakcie rozpoznania sprawdzili znajomość rozmieszczenia oraz użycia podręcznego sprzętu gaśniczego na terenie zakładu przez pracowników Odlewni Metali ‘Baworowo” Spółka Akcyjna. Organizacja oraz przeprowadzenie ćwiczeń na tego typu zakładach utrwala i poszerza wiedzę pożarniczą wśród strażaków, zapewnia lepszą organizację prawdziwych działań oraz przyczynia się do prawidłowego przestrzegania przepisów ochrony przeciwpożarowej przez pracowników zakładu.

Dzięki szczegółowemu zapoznaniu się z charakterystyką i przeznaczeniem obiektu dowódca ćwiczeń posiadał pełną wiedzę na temat prawidłowego oraz skutecznego wprowadzania sił i środków na teren zakładu, natomiast strażacy po rozpoznaniu szybko lokalizowali zagrożenie, pewnie poruszali się po obiektach znając wszystkie wejścia i wyjścia z hal, posiadali wiedzę na temat zagrożenia mogące powstać w budynku oraz liczbie osób pracujących na halach.

Autor: KP PSP w Lubaniu
comments powered by Disqus