Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / 998 / Pożar w galerii

Ćwiczenia w Galerii Inbag

Pożar w galerii

Foto: eLuban.pl

We wtorek, kiedy ostatni kupujący opuścili galerię Inbag w Lubaniu rozległ się dźwięk syren systemu przeciwpożarowego. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, których przeprowadzanie w takich obiektach należy do rutynowych działań jednostek ratowniczych.

Strażacy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Lubaniu, jak zawsze ma to miejsce nowo otwartych obiektach, przeprowadzili jego rozpoznanie. Rozpoznanie było podzielone na dwa etapy: pierwszym było sprawdzenie charakterystyki przeznaczenia obiektu, drugim etapem, który zaczyna się dziś i potrwa trzy dni są ćwiczenia taktyczno bojowe na obiekcie – mówi kpt. Grzegorz Wypych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu. - W dniu dzisiejszym założenie było takie, że przy pomieszczeniu dyrektora obiektu powstał pożar. Jeden z pracowników ochrony poszedł sprawić co się dzieje, niestety zasłabł i pozostał w tamtym miejscu. Strażacy dojechali na miejsce, ugasili pożar i ewakuowali osobę poszkodowaną. To był pierwszy etap, który chcieliśmy sprawdzić w obiekcie. Drugim etapem było sprawdzenie czy w obiekcie zadziałają wszystkie urządzenia, które służą jako zabezpieczenie przeciwpożarowe obiektu. Faktycznie tak się stało, wszystkie klapy dymowe się załączyły, wszystkie drzwi zostały otwarte. Załączył się alarm, po którym na miejsce dojechał dyrektor obiektu. Po ewakuacji poszkodowanego, ugaszeniu pożaru i przewietrzeniu obiektu zakończyliśmy działania.

Mieszkańcy najbliższych bloków powinni uzbroić się w cierpliwość, bowiem w środę i czwartek w godzinach wieczornych przeprowadzane będą podobne działania, w czasie których realizowane będą inne scenariusze.

W dzisiejszych działania udział brało 6 zastępów straży pożarnej, 3 jednostki PSP z Lubani oraz OSP z Henrykowa, Olszyny i Pisarzowic.

Autor: red.
comments powered by Disqus