Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / 998 / Wybiegli z remizy na ratunek

Strażacy udzielili pomocy 2 - letniemu dziecku

Wybiegli z remizy na ratunek

Wybiegli z remizy na ratunek

zdjęcie ilustracyjne

Foto: eLuban.pl

W piątkowy wieczór przed remizą strażacką w Lubaniu miała miejsce nietypowa interwencja. Strażacy zobaczyli przez okna leżące na chodniku nieprzytomne dziecko. Natychmiast wybiegli udzielić pierwszej pomocy.

Strażacy śpiesząc na ratunek zwykle muszą najpierw dojechać na miejsce, tym razem było inaczej. Do zdarzenia doszło po godzinie 21. na ul. Podwale w Lubaniu, dosłownie pod oknami remizy. Gdy ratownicy dobiegli na miejsce 2 – letnie dziecko miało drgawki.

- Od rodziców ratownicy dowiedzieli się, że dziecko choruje na padaczkę. Strażacy natychmiast podjęli czynności ratunkowe, przywrócono drożność dróg oddechowych, zatamowano krwotok zewnętrzny i podano tlen. Ratownicy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego – poinformował nas rzecznik prasowy PSP w Lubaniu kpt. Mariusz Kadłubowski.

Tego dnia lubańscy strażacy obchodzili Dzień Strażaka. Gdy większość kolegów świętowała, druhowie na posterunku udowodnili, że gotowi są w każdej chwili przyjść z pomocą i w pełni zasługują na zaufanie, którym darzą ich Polacy.

Autor: red.
comments powered by Disqus