Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / 998 / Strażacy z Lubania w czołówce

XIV Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym

Strażacy z Lubania w czołówce

Strażacy z Lubania w czołówce

Foto: Bartłomiej Oleszczók

Podczas XIV Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym strażacy z KP PSP w Lubaniu w klasyfikacji generalnej, na 26 drużyn, zajęli 6 miejsce.

W mistrzostwach, które odbyły się 1 czerwca udział wzięło 26 drużyn Komend Miejskich i Powiatowych województwa dolnośląskiego. Strażacy uczestniczyli  w Sztafecie Pożarniczej 4 x 100 metrów z przeszkodami oraz Pożarniczych Ćwiczeniach Bojowych. Stawka zawodów była wysoka, bowiem zwycięska drużyna reprezentować będzie Dolny Śląsk podczas Mistrzostw Polski, które odbędą się za dwa tygodnie.

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu w sztafecie Pożarniczej 4x100 metrów z przeszkodami zajęli  9 miejsce z czasem 77 sek. W pożarniczych ćwiczeniach bojowych zajęli 8 miejsce z czasem 35,78 sek. Natomiast w klasyfikacji generalnej zajęli 6 miejsce.

Rywalizację wygrała  Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu. Tym samym jej zawodnicy będą stanowić trzon ośmioosobowej reprezentacji województwa, która weźmie udział w mistrzostwach Polski.

W zawodach uczestniczyli:  

mł. kpt. Jacek Mazur- trener i kierownik reprezentacji
asp. Marek Kret
st.sekc. Daniel Bryłkowski
sekc.Jacek Sztuba
sekc.Piotr Kociołek
str.Michał Socha
str Maciej Kurowski
mł.ogn. Paweł Ciesiulewicz
st.str. Damian Jóźwiak
sekc. Adrian Dzikowski

Autor: KP PSP w Lubaniu/red.
comments powered by Disqus