Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / 998 / Katastrofa budowlana na Zawidowskiej

Lubań

Katastrofa budowlana na Zawidowskiej

Katastrofa budowlana na Zawidowskiej

Foto: eLuban.pl

Dzisiejszej nocy na ulicy Zawidowskiej w Lubaniu zawalił się remontowany budynek gospodarczy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną mógł być błąd w sztuce budowlanej.

Jak ustaliliśmy na miejscu, remontowany budynek gospodarczy miał być przeznaczony na cele mieszkalne. Wczoraj (14.06) firma prowadząca remont odsłoniła, przy użyciu koparki, kamienną podstawę, aby wykonać izolację fundamentu. Niestety wykop wykonano na całej długości niemal 20-metrowego budynku, co według pracujących na miejscu ekspertów było przyczyną katastrofy.

- Dzisiaj w godzinach rannych przy ul. Zawidowskiej 13 doszło do obsunięcia ściany bocznej remontowanego budynku. To spowodowało naruszenie konstrukcji dachu i w konsekwencji zawaleniu uległ niemal cały obiekt – mówi dla eLuban.pl zastępca komendanta PSP w Lubaniu mł. bryg. mgr inż. Zbigniew Szyszło – Przy użyciu kamery termowizyjnej potwierdziliśmy, że nie było osób poszkodowanych. Budynek był w części zespolonej między dwoma innymi obiektami, te nie zostały naruszone. W jednym z sąsiednich budynków znajdowały się dwie osoby, które nie doznały żadnych obrażeń.

W chwili obecnej zakończyły się pierwsze czynności służb przybyłych na miejsce zdarzenia. W związku z okresem urlopowym na chwilę obecną nie można było ustalić czy prace budowlane były zgłoszone. Nadzór budowlany do czasu rozbiórki zawalonej części wyłączył z użytkowania piętro przyległego budynku mieszkalnego.

Dowiedzieliśmy się od mieszkańców, że zawalony budynek jest częścią najstarszego gospodarstwa w Lubaniu.

Na miejscu pracowały dwa zastępy straży pożarnej, policja, nadzór budowlany oraz powiatowe centrum zarządzania kryzysowego.

Autor: red.
comments powered by Disqus