Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / 998 / Ćwiczenia na wypadek powodzi

Fotorelacja

Ćwiczenia na wypadek powodzi

Ćwiczenia na wypadek powodzi

Foto: eLuban.pl

Dziś około godziny 13. z Lubania w stronę Leśnej przemieszczała się potężna kolumna wozów Państwowej Straży Pożarnej. W związku z tym pojawiło się wiele pytań. Uspokajamy, był to wyjazd ćwiczebny. Wspólne działanie na wypadek powodzi trenowali strażacy z Lubania, Zgorzelca i Wrocławia.

Dziś mieliśmy do czynienia z ćwiczeniami przeciwpowodziowymi. Sprawdzaliśmy działania jednostek z powiatów lubańskiego i zgorzeleckiego oraz kompani przeciwpowodziowej „Kaczawa”. - mówił dowodzący ćwiczeniami brygadier Marek Hajduk z Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu.

Ćwiczenia odbywały się w Stankowicach nad Zalewem Leśniańskim, udział w nich brało czternaście wozów bojowych, siedem operacyjnych oraz 60 strażaków, podzielonych na grupy. Każda z grup miała do wykonania określone zadania. Scenariusz zakładał działania w miejscowości, której część została zalana wodą.

Mamy przeprowadzić ewakuację ludzi, którzy zostali odcięci. Na część miejscowości naciera fala powodziowa i mamy zbudować wał. W innej części miejscowości mamy rozlewisko, gdzie ta fala przeszła i mamy wypompować wodę, która została. Oprócz tego mieszkańcy zostali pozbawieni prądu i przyjechały agregaty prądotwórcze, które doraźnie dostarczą energię – relacjonował scenariusz działań brygadier Marek Hajduk.

Przy tego typu działaniach nie mogło zabraknąć części logistycznej. Strażacy na miejsce ćwiczeń przywieźli kontener sanitarny oraz zbudowali miejsce odpoczynku.

Autor: red.
comments powered by Disqus