Piątek, 23 marca 2018r.

Imieniny: Pelagii, Oktawiana, Feliksa

Strona główna / 998 / OSP odzyskało sprzęt

Radostów

OSP odzyskało sprzęt

OSP odzyskało sprzęt

Foto: OSP Radostów

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o złodziejach, którzy okradli remizę OSP w Radostowie, pozbawiając tym samym mieszkańców wsi podstawowej ochrony. Jak informują nas tamtejsi strażacy skradzione sprzęty udało się odzyskać.

Przypomnijmy, z początkiem miesiąca remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Radostowie była celem złodziei. Łupem padły strażackie narzędzia i paliwo z wozów. Włamywacze weszli do remizy przez okno, otworzyli od wewnątrz bramę wjazdową i wjechali do remizy. Wewnątrz byli przez około 30 minut, kradli rzeczy, które mogli łatwo sprzedać.
Łupem złodziei padło nie tylko 250 litrów paliwa, ale i pilarka, radiostacje, agregat prądotwórczy, przedłużacz, prostownik, klucze naprawcze, latarki i noże do cięcia metalu.

W tydzień po zgłoszeniu kradzieży policjantom z KPP w Lubaniu udało się odzyskać skradzione sprzęty. Dziękujemy policji oraz redakcji eLuban.pl za artykuł, który był przyczyną szybkiej akcji – czytamy w mailu od strażaków OSP z Radostowa. - Sprzęt już był sprzedany, np. radiostacja do selektywnego załączania syreny była w okolicach Wrocławia, a jednak policji udało się odzyskać skradzione nam mienie. W piątek (14.07) zgłosiliśmy się na Komendę Powiatową Policji w Lubaniu i odebraliśmy odzyskany sprzęt. Bardzo dziękujemy. - podsumowuje Piotr Szłabowicz z OSP Radostów.

Autor: red.
comments powered by Disqus