Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / 998 / Zmiana na stanowisku komendanta

KP PSP w Lubaniu

Zmiana na stanowisku komendanta

Zmiana na stanowisku komendanta

Foto: eLuban.pl

Od dziś pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu jest mł. bryg. Zbigniew Szyszło. Zastąpił on na tym stanowisku st. bryg. mgr inż. Romana Mroczkowskiego, który funkcję tę pełnił od roku 1999. Uroczyste przekazanie obowiązków miało miejsce w piątek 28 lipca 2017 roku.

Uroczystość zdania i zarazem przejęcia obowiązków komendanta odbyła się w siedzibie PSP w Lubaniu, 28 lipca 2017 roku. Punktem kulminacyjnym ceremonii była chwila, gdy Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP st. brygadier Adam Konieczny odebrał z rąk przechodzącego w stan spoczynku st. bryg. mgr inż. Romana Mroczkowskiego sztandar jednostki i przekazał go w ręce zastępcy komendanta mł. bryg. Zbigniewa Szyszło, który do czasu powołania nowego komendanta pełnił będzie obowiązki na tym stanowisku.

Tym samym st. bryg. mgr inż. Roman Mroczkowski zakończył 37-letnią służbę w szeregach Państwowej Straży Pożarnej i przeszedł na emeryturę. - Aż trudno uwierzyć, że to już emerytura. Było mi łatwiej, bo miałem na przygotowanie się do tego dnia ponad cztery miesiące, mimo to podczas przemówienia załamał mi się głos – mówił ustępujący komendant. - Przez te lata Straż bardzo się zmieniła, szczególnie odzież specjalna, sprzęt i ilość przyswajanej wiedzy. Nasi strażacy są bardzo dobrze wyszkoleni, mamy świetny sprzęt, także jestem spokojny zostawiając jednostkę.

Wiele rzeczy trzeba jeszcze zrobić szczególnie jeśli chodzi o infrastrukturę budynków to jednak Roman Mroczkowski pozastawia już mł. bryg. Zbigniewowi Szyszło.

Przede wszystkim cieszę si,ę że komendant wojewódzki powołał mnie na stanowisko komendanta powiatowego jest to dla mnie zarazem ogromne wyróżnienie, ale i ogromne wyzwanie, ponieważ zdaję sobie sprawę jaka ciąży na nie odpowiedzialność. Jednocześnie jestem pozytywnie nastawiony, bo znam całą załogę komendy, wiem że to jest wspaniała grupa ludzi, której można zaufać i spokojnie realizować zadania służbowe. W ciągu siedmiu lat służby z komendantem st. bryg. Romanem Mroczkowskim przyjęliśmy pewien klucz postępowania. Były to przemyślane i przeanalizowane plany, teraz zamierzam je kontynuować. - mówił nam mł. bryg. Zbigniew Szyszło.

Zbigniew Szyszło pochodzi z Lubania. W jednostce, którą dziś dowodzi, służy od roku 1998. Karierę w straży rozpoczął już w roku 1995 i od tamtego czasu stale podnosił kwalifikacje. W roku 2010 został zastępcą komendanta powiatowego w Lubaniu. Przez lata służby dał się poznać jako strażak w pełni zdyscyplinowany i odpowiedzialny, wymagający zarówno od siebie jak i osób mu podległych. Mimo to jest osobą lubianą i cieszącą się szacunkiem podwładnych. Osobiście kierował dużymi akcjami powodziowymi i ratowniczo-gaśniczymi takimi jak: akcja powodziowa w miejscowości Olszyna Lubańska (w latach 2010, 2012, 2013, 2016). Kierował również w początkowej fazie pożaru działaniami ratowniczo-gaśniczymi podczas bardzo dużego pożaru zakładu produkcyjnego „Imka” w Lubaniu (08.07.2012).

Autor: red.
comments powered by Disqus