Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / 998 / Płonące auto na ul. Wrocławskiej

Wideo

Płonące auto na ul. Wrocławskiej

Płonące auto na ul. Wrocławskiej

Foto: eLuban.pl/Arek Lasiu

Dziś około południa ulicą Wrocławską w Lubaniu wstrząsnął głośny huk. Po chwili było już wiadomo, że do wybuchu doszło w Chevrolecie zjeżdżającym z Podwala w ulicę Wrocławską. Samochód od razu zajął się ogniem.

Jak relacjonują świadkowie huk był naprawdę głośny - Porządnie walnęło. Od razu było widać, że pali się pod samochodem, a kierowca cały czas siedział w aucie. Ludzie podbiegli i wyciągnęli go z samochodu.

Kierowcą był starszy mężczyzna, który później wyjaśniał, że wewnątrz auta odczuł wybuch tak jak gdyby coś dużego spadło na dach. W pierwszej chwili po prostu nie zorientował się, że zrobiło się niebezpiecznie.

Właściciel samochodu może mówić o sporym szczęściu i dużych oszczędnościach, bowiem do zdarzenia doszło naprzeciwko siedziby Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu. Strażacy na miejscu zjawili się natychmiastowo i zapobiegli całkowitemu spaleniu samochodu.

Jak wyjaśniał strażak, asp. sztab. Krzysztof Krawczenko w takich sytuacjach całe auto potrafi zająć się ogniem w ciągu 180 sekund.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wybuchu mogła być nieszczelność instalacji gazowej i zapłon gazu, który zebrał się w komorze silnika.

Autor: red.
comments powered by Disqus