Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / 998 / Pożar na poddaszu

Płomienie zauważył 6-latek

Pożar na poddaszu

Pożar na poddaszu

Foto: eLuban.pl/Czytelniczka Inez

Chęć na frytki była przyczyną pożaru w jednej z kamienic przy ulicy Szkolnej w Lubaniu.

Jako pierwszy, pożar zauważył 6-letni chłopiec biegający po podwórku i to on wszczął alarm. Jak relacjonowali sąsiedzi w pomieszczeniu było widać ogień, a z okna wydobywał się gęsty dym i narastał.

Okazało się, że do pożaru doszło z prozaicznej przyczyny. Jeden z mieszkańców na kolację postanowił zjeść frytki. Na kuchence postawił patelnię z olejem i poszedł oglądać wiadomości sportowe. Po chwili pozostawiony bez nadzoru olej zajął się płomieniem. Kiedy mężczyzna zorientował się, że coś jest nie tak kuchnia już płonęła.

W tym czasie właściciel mieszkania znajdował się piętro niżej, kiedy dowiedział się o pożarze natychmiast ruszył gasić ogień. - W kuchni przy kuchence wszystko się paliło i szło do góry. Palił się sufit i zaczęły zajmować się belki. Kiedy gasiliśmy pożar z góry kapała na nas roztopiona papa - opowiadał mężczyzna.

Ostatecznie mężczyźni jeszcze przed przyjazdem strażaków stłumili ogień na tyle, że przestał się rozprzestrzeniać. Przybyłym ratownikom pozostało dogaszenie ognia, który tlił się w stropie budynku.

W pożarze nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń, jedynie mężczyźni gaszący ogień ulegli lekkiemu podtruciu tlenkiem węgla.

Autor: red.
comments powered by Disqus