Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

Strona główna / 998 / Dwie akcje w 10 minut

Dwie akcje w 10 minut

Dwie akcje w 10 minut

Foto: eLuban.pl

Dzisiejszy wieczór okazał się pracowity dla lubańskich strażaków. W ciągu 10 minut wzywani byli do interwencji w dwóch miejscach na terenie miasta.

Pierwsze wezwanie dotyczyło pożaru w budynku wielorodzinnym na ul. Zawidowskiej. Ogień wybuchł tam o godzinie 18.53, w kuchni na drugim piętrze. Najprawdopodobniej zapaliło się jedno z urządzeń AGD. Jako pierwszy na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego i to on ewakuował z mieszkania kobietę z dzieckiem. Przybyli na miejsce strażacy ugasili płomienie i przewietrzyli budynek. Ewakuowana kobieta została przewieziona do szpitala.

Gdy strażacy Państwowej Straży Pożarnej gasili ogień na ul. Zawidowskiej, dyżurny otrzymał wezwanie do zadymienia w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym na ul. Bolesława Prusa. O godzinie 19.01 do akcji zostali skierowani strażacy z OSP Pisarzowice. Na miejscu okazało się, że nie ma większego zagrożenia. W jednym z mieszkań na parterze budynku, po rozpaleniu w piecu kaflowym, dym zaczął cofać się do pomieszczenia i mocno je zadymił. Działania strażaków polegały na wygaszeniu pieca, udzieleniu pomocy osobie znajdującej się w mieszkaniu i przewietrzeniu budynku.

Autor: red.
comments powered by Disqus