Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / 998 / Wygrali torbę ratowniczą

OSP Siekierczyn

Wygrali torbę ratowniczą

Wygrali torbę ratowniczą

Foto: OSP Siekierczyn

Na etapie wojewódzkim strażacy OSP z Siekierczyna wygrali jedną z nagród głównych w konkursie organizowanym przez ARiMR. Tematem konkursu był krótki film „Bezpieczna zabawa i praca na wsi podczas wakacji”.

Okres wakacji to czas wypoczynku, ale również wytężonych prac w rolnictwie i niestety wypadków z udziałem dzieci. Celem przeprowadzanej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa kampanii było ograniczenie wypadków oraz poprawy ochrony zdrowia wśród rolników i członków ich rodzin.

Agencja ogłosiła konkurs dla OSP na krótki film promocyjny lub reklamowy o tematyce promującej bezpieczną  zabawę i pracę na wsi podczas wakacji. Druhowie OSP z Siekierczyna nagrali film, który na poziomie wojewódzkim zdobył jedną z głównych nagród - torbę ratowniczą typu R-1.

Cieszymy się bardzo, ponieważ spodziewamy się otrzymać lekki samochód bojowy, w którym wygrana torba ratownicza będzie miała praktyczne zastosowanie – dowiadujemy się od strażaków OSP Siekierczyn.

Głównymi inicjatorami oraz wykonawcami tego przedsięwzięcia byli druh Karol Szatkowski oraz druhna Magdalena Gaździcka, przy wydatnej pomocy druhów z naszej jednostki i siekierczyńskiej młodzieży.

Nagrodzony film

Autor: red.
comments powered by Disqus