Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / 998 / Strażacy ćwiczą

Fotogaleria

Strażacy ćwiczą

Strażacy ćwiczą

Foto: KP PSP w Lubaniu

Strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu nieustannie podnoszą swoją sprawność bojową ćwicząc na obiektach, które mogą być miejscem ich działania. W ostatnim czasie przeprowadzono ćwiczenia w fabryce Dr. Schumacher i Areszcie Śledczym w Lubaniu.

Na terenie Aresztu Śledczego w Lubaniu 6 grudnia br. odbyły się ćwiczenia taktyczno-bojowe wg scenariusza opracowanego przez funkcjonariuszy służby więziennej Aresztu Śledczego w Lubaniu. Głównym celem było sprawdzenie możliwości prowadzenia działań ratowniczych w obliczu konkretnego zagrożenia, zapoznanie się z obiektem, sprawdzenie poprawności alarmowania PSP oraz doskonalenie współpracy między funkcjonariuszami Aresztu Śledczego, Policją i Państwową Strażą Pożarną. Przydzielone zadania dla strażaków to prowadzenie działań ratowniczych polegających na ewakuacji osoby poszkodowanej z oddziału oraz prowadzenie działań gaśniczych-pożar konstrukcji dachowej obiektu.W dniach 27, 28, 29 listopada 2017 w ramach doskonalenia zawodowego strażaków PSP na terenie zakładu produkcyjnego "Dr.Schumacher” w Lubaniu przy ulicy Jeleniogórskiej 12, po raz kolejny raz odbyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze z udziałem jednostek ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu lubańskiego.

W ćwiczeniach uczestniczyły 3 zastępy JRG PSP Lubań oraz zastępy OSP KSRG. W sumie w ćwiczeniach uczestniczyło 11 zastępów, 49 ratowników. W zakres ćwiczeń wchodziły elementy z zakresu ratownictwa technicznego, medycznego oraz gaszenia pożarów obiektów produkcyjnych. Zasadniczym celem ćwiczeń było sprawdzenie poziomu wyszkolenia strażaków - ratowników oraz gotowości operacyjno – technicznej sił i środków jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu lubańskiego, doskonalenie dowodzenia na szczeblu poziomu interwencyjnego, sprawdzenie działania systemu łączności dowodzenia i współdziałania oraz ocena przygotowania dróg dojazdowych, zaopatrzenia wodnego w obrębie prowadzenia działań ratowniczo – gaśniczych.
Autor: PSP w Lubaniu
comments powered by Disqus