Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / 998 / Fajerwerki podpaliły drzewo

Podsumowanie z działań PSP na przełomie roku

Fajerwerki podpaliły drzewo

Fajerwerki podpaliły drzewo

Pożar zabudowań gospodarczych w Zarębie

Foto: Czytelniczka Katarzyna

Pożar altany, wypadek samochodowy, płonące zabudowania gospodarcze, a nawet podpalone fajerwerkami drzewo. To tylko niektóre ze zdarzeń, do których wzywano strażaków dbających o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu lubańskiego na przełomie roku.

W odróżnieniu do przerwy świątecznej, która przebiegała bardzo spokojnie, kilka dni wolnych na przełomie roku obfitowało w zdarzenia, gdzie konieczna była interwencja strażaków. 

30. grudnia o godzinie 11.19 strażacy zostali wezwani do pożaru sadzy w kominie na ul. Pastelowej 10 w Lubaniu.

Tego samego dnia w Pisarzowicach Zespół Ratownictwa Medycznego potrzebował pomocy w przeniesieniu osoby chorej. O godzinie 13.04 na pomoc wezwano zespół JRG, który przetransportował chorą osobę do karetki.

31. grudnia w Świeradowie-Zdroju miało miejsce zaprószenie ognia w altanie w wyniku czego wybuchł pożar, zdarzenie zostało sklasyfikowane jako pożar mały. W działaniach udział brała jedna jednostka JRG i dwie jednostki OSP.

Również 31. grudnia o godzinie 22.16 miało miejsce zaprószenie ognia w śmietniku, tym razem na terenie Lubania.

Kilka minut po północy 1. stycznia na ul. Ratuszowej w Lubaniu doszło do pożaru drzewa. Jak informuje kpt. Mariusz Kadłubowski z PSP w Lubaniu przyczyną pożaru były najprawdopodobniej wystrzeliwane wówczas fajerwerki. Do zdarzenia doszło o godzinie 0.11 na miejscu interweniowały dwie jednostki JRG.

Również 1 stycznia o godzinie 2.12 w Grabiszycach miejsce miał pożar poddasza w budynku mieszkalnym. Przyczyną był nieszczelny przewód kominowy. Na miejscu pracowały 3 jednostki JRG i dwie jednostki OSP.

Kilkadziesiąt minut później o godzinie 2.40 strażacy zostali wezwani do wypadku samochodowego w miejscowości Jałowiec. Jak informuje rzecznik prasowy PSP w Lubaniu, przyczyną było nie zachowanie zasad bezpieczeństwa. Na miejscu pracowały dwie jednostki JRG.

Już 1 stycznia o godzinie 15.35 miejsce miał kolejny pożar śmietnika, tym razem na ulicy Robotniczej w Lubaniu. Przyczyną było zaprószenie ognia, na miejsce udała się jedna jednostka JRG.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło dzisiejszej nocy (02.01) w Zarębie. O godzinie 0.17 strażacy zostali wezwani do płonących zabudowań gospodarczych przy ul. Stawowej. Płonęły komórki przy budynku mieszkalnym dlatego sytuacja była niezwykle groźna. W działaniach udział brały 3 jednostki JRG i cztery jednostki OSP.

Autor: red.
comments powered by Disqus