Niedziela, 20 maja 2018r.

Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Strona główna / 998 / Tragiczny pożar w Świeradowie - Zdroju

Aktualizacja. Jedna ofiara śmiertelna

Tragiczny pożar w Świeradowie - Zdroju

Tragiczny pożar w Świeradowie - Zdroju

Foto: Mateusz Szumlas

Dziś około 8.45 w budynku mieszkalnym przy ul. Zamkniętej w Świeradowie - Zdroju wyczuto dym. Pierwsi na miejscu pojawili się strażacy OSP, gdy weszli do zadymionego mieszkania w łóżku znaleźli leżącego mężczyznę, niestety było już zbyt późno na ratunek.

Jako pierwsi na miejsce dotarli Strażacy OSP ze Świeradowa–Zdroju i to oni wynieśli 41–letniego mężczyznę z mocno zadymionego mieszkania, niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

Dym rano wyczuła jedna z sąsiadek i to ona wszczęła alarm. Wszystko wskazuje na to, że płomień zaczął tlić się już w nocy i wypełnił mieszkanie gęstym dymem, a mężczyzna zaczadził się we śnie.

Do pożaru doszło w jednym z mieszkań na parterze trzykondygnacyjnego budynku. Szczęściem w nieszczęściu jest to, że ogień z braku powietrza nie rozwinął się i nie wydostał poza feralne mieszkanie. Przybyli na miejsce ratownicy szybko opanowali ogień. W chwili obecnej trwa wietrzenie budynku i ustalane są przyczyny pożaru. W działaniach oprócz strażaków z Lubania, Świeradowa- Zdroju udział biorą zastępy z Rębiszowa i Mirska.

Z niepotwierdzonych jeszcze informacji wynika, że w jednym z przyległych pomieszczeń znaleziono dwa psy, które również uległy zaczadzeniu.

Aktualizacja

Z informacji, do których dotarliśmy po zakończeniu akcji, wynika że mężczyzna zdołał opuścić pomieszczenie, w którym wybuchł pożar. Niestety nie zdołał już wyjść mieszkania, a jego zwłoki znaleziono na podłodze w kuchni. Wraz z mężczyzną w pożarze zginął pies znajdujący się w tym samym mieszkaniu. Najprawdopodobniej źródłem ognia była farelka, którą 41-latek dogrzewał mieszkanie.

Autor: red.
comments powered by Disqus