Środa, 20 czerwca 2018r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

Strona główna / 998 / Kolejne zatrucie czadem

Konieczne było wezwanie LPR

Kolejne zatrucie czadem

Kolejne zatrucie czadem

Foto: eLuban.pl

Dziś w nocy w jednym z mieszkań przy ul. Leśnej w Lubaniu czadem podtruła się pięcioosobowa rodzina. Konieczne było wezwanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Około północy służby ratunkowe zostały wezwane do 17-latka, który bez widocznych przyczyn zaczął tracić przytomność. Urządzenia przybyłych na miejsce ratowników natychmiast wykazały obecność w powietrzu tlenku węgla. Po przebadaniu pięcioosobowej rodziny okazało się, że właśnie u 17-latka zanotowano najwyższe stężenie CO w wydychanym powietrzu. Mimo że był przytomny na miejsce natychmiast wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, aby jak najszybciej przewieźć chłopaka do komory hiperbarycznej. 36-letnia matka oraz dzieci w wieku 16,10 i 9 lat zostały przewiezione do szpitala, gdzie podano im tlen. 

W mieszkaniu, gdzie doszło do podtrucia, znajdował się piecyk i to z niego najprawdopodobniej przez dłuższy czas ulatniał się czad. Można uniknąć podobnych sytuacji. Należy zadbać, aby w pomieszczeniach znajdowały się drożne kratki wentylacyjne oraz zapewnić dostęp świeżego powietrza do mieszkania.

Autor: red.
comments powered by Disqus