Wtorek, 17 lipca 2018r.

Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Strona główna / 998 / Potężny pożar w Siekierczynie

Potężny pożar w Siekierczynie

Potężny pożar w Siekierczynie

Foto: eLuban.pl

Nie było szans na uratowanie stodoły, która płonęła dziś nad ranem w Siekierczynie. Kiedy na miejsce przybyły pierwsze zastępy straży pożarnej okazało się, że zagrożony jest sąsiedni budynek mieszkalny.

Zgłoszenie o pożarze w Siekierczynie wpłynęło do Stanowiska Kierowania PSP w Lubaniu w poniedziałek, 15 kwietnia o 4.34 nad ranem. Kiedy strażacy dojeżdżali na miejsce zdarzenia z daleka było już widać, że płonąca stodoła jest nie do uratowania, w ogniu stał dosłownie cały budynek. Po przyjeździe okazało się, że płomienie i iskry wiatr kieruje wprost na sąsiedni budynek mieszkalny, dlatego w pierwszej kolejności skupiono się na jego obronie.

Budynek mieszkalny udało się obronić lecz stodoła spłonęła doszczętnie. W tej ostatniej nie było instalacji elektrycznej, więc ustaleniem przyczyn pożaru zajmie się w tej chwili policja.

Do akcji skierowano 12 wozów bojowych w tym pięć Państwowej Straży Pożarnej ( 4 z Lubania i 1 ze Zgorzelca) oraz OSP z Siekierczyna (x2), Platerówki, Pisarzowic, Leśnej, Henrykowa i Szyszkowej. Akcję dogaszania stodoły zakończono o godzinie 7.37.

Autor: red.
comments powered by Disqus