Piątek, 20 lipca 2018r.

Imieniny: Czeslawa, Hieronima, Małgorzaty

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

20.07.2018 - SFM

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. Dziś opowiemy o Sudeckim Festiwalu Minerałów.

czytaj więcej

Lubań spadek, Leśna wzrost

Kto najbogatszy?

Jak co roku miesięcznik "Wpólnota" opublikował ranking najbogatszych samorządów. Liczby nie kłamią, jednak spore zmiany w kompetencjach samorządów, jak np. „odsamorządowianie” wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej mogą diametralnie zmienić obraz zamożności jednostek samorządu terytorialnego. W naszym regionie wysokie miejsca w rankingu odnotowały Karpacz, Świeradów-Zdrój i Bogatynia. Miasto Lubań niestety spadło w rankingu o 22 miejsca.

czytaj więcej

Czołowe zderzenie w Rybnicy

Do poważnego zdarzenia doszło wczorajszego popołudnia na DK30 na wysokości miejscowości Rybnica. Czołowo zderzyły się dwa pojazdy. Są osoby ranne. 

czytaj więcej

Od 1 października pojedziesz bez dowodu rejestracyjnego

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że od 1 października kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i polisy OC. Kierowcy nie muszą wozić wspomnianych dokumentów, bo dane pojazdu i informacje o zawartej polisie gromadzone są w CEPiK-u (Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców).

czytaj więcej

Powiat Lubań

Duży projekt retencyjny

Powiat Lubański, Olszyna wraz z Nadleśnictwem Świeradów planują realizację dużego projektu retencyjnego. Polegał on będzie na budowie urządzeń wodnych pozwalających przechwycić, a tym samym spłaszczyć krótką lecz groźną falę powodziową oraz sytemu zbierającego informację dla służb zarządzania kryzysowego oraz ostrzegania mieszkańców. Jest to kolejny przykład dobrej współpracy między tymi jednostkami.

czytaj więcej

Cudzoziemcy pokochali Polskę. Coraz mniej chce stąd wyjeżdżać

Coraz więcej obcokrajowców chce pozostać w Polsce na dłużej - mówi w rozmowie z PAP Jakub Dudziak z Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Z danych urzędu wynika, że w pierwszym półroczu tego roku liczba cudzoziemców z zezwoleniami na pobyt zwiększyła się o 25 tys. W połowie tego roku takie zezwolenia posiadało łącznie 350 tys. osób.

czytaj więcej

Najdłuższe od 100 lat zaćmienie

Już za tydzień będziemy mogli obserwować najdłuższe od 100 lat całkowite zaćmienie ksieżyca. Zjawisko będzie widoczne niemal we wszystkich miejscach na ziemi i potrwa blisko dwie godziny, następna taka okazja dopiero w 2123 roku.

czytaj więcej

Orka Lubań

Mistrzostwa Polski Juniorów

W ostatni weekend (13-15.07) odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 15-letnich w Oświęcimiu i 16-letnich w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tym razem do rywalizacji przystąpiło trzech pływaków naszego klubu: Jakub Cepuchowicz (16lat), Kamil Wróblewski (16lat) i Konrad Pawlewicz (15lat).

czytaj więcej

Szklana Kropla

Stowarzyszenie "Aktywność Kobiet" zaprasza do udziału VI edycji konkursu "Szklana Kropla". Zgłoszenia można nadsyłać do 30 lipca 2018.

czytaj więcej

Uwaga! Noga z gazu

Śmiertelny wypadek pod Bolesławcem

Padający deszcz spowodował, że warunki na drogach stały się dosyć wymagające. Od razu przełożyło się to na ilość zdarzeń na drogach. W ciągu ostaniej doby w regionie doszło do kilku drobniejszych zdarzeń i jednego wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

czytaj więcej

Dachowanie między Biedrzychowicami a Gryfowem

Na drodze między Biedrzychowicami a Gryfowem widziałem srebrne auto wbite w krzaki – taką informację usłyszeliśmy od jednego z czytelników, który dzisiejszego popołudnia podróżował DK30. Na miejscu okazało się, że srebrnym autem jest Fiat Punto.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia