Niedziela, 25 marca 2018r.

Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

A4. Węzeł Godzieszów

Śmiertelne potrącenie na A4

Dzisiejszej nocy na autostradzie A4 w okolicach węzła Godzieszów doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. W związku z tym ruch na autostradzie był wstrzymany przez kilka godzin.

czytaj więcej

Leśna

Kolizja w Smolniku

O sporym szczęściu może mówić kierowca Audi A3, który dziś rano jechał drogą wyjazdową z Leśnej w kierunku Grabiszyc.

czytaj więcej

Straż Miejska Lubań

Zatrzymano poszukiwanego

Wczoraj na ulicy Strzeleckiej dzięki ścisłej koordynacji działań lubańskiej Straży Miejskiej i Komendy Powiatowej Policji doszło do zatrzymania poszukiwanego 44-letniego mężczyzny.

czytaj więcej

Tajemnice Kamiennej Góry

Nowe zdjęcia ze sztolni w Lubaniu

Tajemnice Kamiennej Góry elektryzują nie tylko mieszkańców Lubania. O odwiertach z 10 marca informowały wszystkie ogólnopolskie media. Wczoraj Grupa Eksploracyjna Miesięcznika Odkrywca opublikowała kolejne zdjęcia z podziemnych korytarzy.

czytaj więcej

30 000 miesięcznie na leki

Pomóżmy Asi wygrać z nowotworem

Oglądasz zdjęcia i widzisz piękny uśmiech kobiety otoczonej przez rodzinę. Ich wzajemna miłość jest wręcz namacalna. Potem dostrzegasz wózek, kule, sprzęt do rehabilitacji, obrazy ze szpitala i na chwile nieruchomiejesz. Tak, na zdjęciach nie widać na pierwszy rzut oka oceanu wylanych łez, niekończącego się bólu, olbrzymiego strachu i bezradności. Widać uśmiechniętą Asię, która walczy od 2015 roku z nowotworem wewnątrzrdzeniowym.

czytaj więcej

Powiat Lubań ogłosił wyniki

Pieniądze na realizację zadań publicznych

Powiat Lubański ogłosił wyniki tegorocznego konkursu dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Najwięcej, bo 6 tys. zł otrzymali pszczelarze. W najmniejszej kwocie - 940 zł dofinansowano pojedyńcze zadanie Stowarzyszenia Zamek Czocha.

czytaj więcej

Lubań

Jarmark Wielkanocny

Mimo jesienno-zimowej aury, Jarmark Wielkanocny wystartował. Stoiska wokół Tretu zachęcają domowymi wyrobami i kolorowymi ozdobami. Zapraszamy!

czytaj więcej

Lubań

Czy śledztwo CBA opóźni remont w centrum?

Wczoraj na terenie Bogatyni, Zgorzelca i Lubania doszło do zatrzymań osób powiązanych ze śledztwem CBA w sprawie niedopełnienia obowiązków w bogatyńskim magistracie. Okazuje się, że wykryte nadużycia w Bogatyni pośrednio mogą mieć wpływ, na flagową w tej chwili, miejską inwestycję czyli remont ul. Spółdzielczej i Ratuszowej.

czytaj więcej

"Pany z DSDiK" rządzą, a policja wlepia mandaty

Zamknęli most, nie wyznaczyli objazdów

Z początkiem lutego pisaliśmy o mieszkańcach Włosienia odciętych przez DSDiK we Wrocławiu od transportu ciężkiego. Wówczas poddawano w wątpliwość kompetencje osób tam pracujących z dyrektorem instytucji na czele. Wątpliwości te potwierdza teraz sytuacja do jakiej doprowadzili ci sami urzędnicy w Pielgrzymce w powiecie złotoryjskim. DSDiK zamknęła most na drodze wojewódzkiej pomiędzy Lwówkiem Śląskim a Złotoryją. Oczywiście nie wyznaczając wcześniej żadnych objazdów.

czytaj więcej

Bogatynia

Zastępca burmistrza zatrzymany

Dziś funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego zastępcę burmistrza Miasta i Gminy Bogatynia, Dominika M. Zarzuty to niedopełnienie obowiązków przy realizacji gminnych inwestycji w Porajowie. CBA zatrzymało także wykonawcę prac budowlanych i kierownika budowy.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Zatrzymany sprawca wielu włamań i kradzieży

Policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie prowadzili w ostatnim czasie intensywne czynności operacyjne dotyczące włamań i kradzieży na terenie miasta. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania 23-letniego mieszkańca Gryfowa, który dokonał wielu przestępstw na terenie miasta.

czytaj więcej

Nie zatrzymał się do kontroli

Na bani i z zakazem

W Węglińcu policjanci zatrzymali kierującego pojazdem marki Renault, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Jak się później okazało kierowca miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów oraz znajdował się pod wpływem narkotyków.

czytaj więcej

Sonda. Czy jesteś za zmianą czasu?

W niedzielę przestawiamy zegarki

Zmiany zwykle wnoszą w nasze życie powiew świeżości, niestety nie wszystkie... Z soboty na niedzielę czeka nas zmiana czasu z zimowego na letni, oznacza to że śpimy godzinę krócej.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia