Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Wypadek w Karłowcu. Ranne trzy osoby

Na miejscu są zastępy straży pożarnej, policji, zespoły ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Karłowiec, na drodze pomiędzy Mirskiem a Gryfowem Śląskim dziś  (20.05) kilka minut po 15.

czytaj więcej

Lubań

Ruszyła rozbudowa RIPOK

Coraz surowsze wymogi w zakresie odzysku i recyklingu odpadów wymusiły rozbudowę Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Lubaniu. W ostatnią środę ruszyła inwestycja za 32 mln zł, po jej zakończeniu lubańska RIPOK będzie jedną z najnowocześniejszych w Polsce.

czytaj więcej

Straż Miejska Lubań

Czujność sąsiadki uratowała mężczyźnie życie

Powszechnie mówi się, że naszym najlepszym stróżem jest sąsiad „zza płotu”. Słuszność tego powiedzenia idealnie obrazuje wczorajsza sytuacja, kiedy straż miejską zaalarmowała mieszkanka ulicy Spółdzielczej, która usłyszała sąsiada wołającego o pomoc.

czytaj więcej

PGE Turów

Dziękujemy Mike!

Zarząd KKS Turów Zgorzelec S.A. podjął decyzję o niekontynuowaniu współpracy z dotychczasowym pierwszym trenerem zespołu, Michaelem Claxtonem. Klub ze Zgorzelca dziękuje Amerykaninowi za pracę w minionym sezonie i życzy powodzenia w dalszym rozwoju kariery.

czytaj więcej

Bogu na chwałę, ludziom na ratunek

Z okazji Święta Dnia Strażaka obchodzonego dziś w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu wszystkim strażakom w powiecie życzymy - Tyle powrotów, ile wyjazdów!

czytaj więcej

Rekordowa dotacja na zabytki Dolnego Śląska

100 tys. zł na pałac w Szyszkowej

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak przedstawia plan wydatków na dolnośląskie zabytki na 2018 r. Dotacja na dofinansowanie prac konserwatorskich, remontowych i robót budowlanych przy zabytkach w regionie wyniesie 5,5 mln zł! W ciągu ostatnich 10 lat dotacje na ten cel nie przekraczały kwoty 780 tys. zł.

czytaj więcej

Aktualizacja

Tulipanem z butelki groził sąsiadom

Wczoraj Sąd Rejonowy w Lubaniu przychylił się do wniosku prokuratury i podjął decyzję o aresztowaniu na trzy miesiące 37- latka, który najpierw groził śmiercią małżeństwu, a później przybyłym na miejsce policjantom.

czytaj więcej

Football Academy w Lubaniu

Po wielu innych miastach w końcu i do Lubania trafiła największa w Polsce sieć szkółek piłkarskich Football Academy. Pierwszy historyczny trening odbył się w środę, 16 maja na boisku przy SP Nr 1 w Lubaniu.

czytaj więcej

 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia