Wtorek, 24 kwietnia 2018r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Czerwona Woda

Znów wybuchła butla z gazem

17.04.2018 r. o godzinie 20:06 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie, że w Czerwonej Wodzie w powiecie zgorzeleckim w budynku jednorodzinnym najprawdopodobniej doszło do wybuchu gazu.

czytaj więcej

Po przetargach na boisko i wodny plac zabaw

Dobre i nie najlepsze wieści

Miasto Lubań jest już po dwóch przetargach dotyczących budowy infrastruktury sportowej na terenie Lubania w 2018 roku. W związku z tym mamy dwie informacje - dobrą dla piłkarzy i nie najlepszą dla dzieci.

czytaj więcej

22 kwietnia o godz. 14:30 - strzyżenie owiec w Naszym Zoo

Dobierze się owcom do wełny!

W końcu przyszła do nas upragniona wiosna, a wraz z nią słoneczne dni i dodatnie temperatury. To odpowiedni czas na uwolnienie naszych „wełnianych“ mieszkańców od grubego futra i przygotowanie do nadchodzącego lata. W niedzielę od godz. 14:30 strzygacz owiec, na oczach gości, dobierze się owcom do wełny.

czytaj więcej

Udawali Straż Pożarną, aby przemycać papierosy

Pojazd marki Renault Trafic stylizowany na Straż Pożarną miał być idealną przykrywką dla przemytników. Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w busie 300 000 sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzy o wartości ponad 200 000 zł

czytaj więcej

Ruszyła strona Sudeckiego Festiwalu Minerałów

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że za dwa tygodnie ruszyć ma strona internetowa Sudeckiego Festiwalu Minerałów. Jednak już dziś w mediach społecznościowych organizatorzy zaprosili do odwiedzania nowo powstałej witryny.

czytaj więcej

Azjatycka sałatka idealna na grilla

Łaskawa ostatnio pogoda pozwala nam już coraz śmielej myśleć o zbliżającym się wielkimi krokami sezonie grillowym. Przyjemny wypoczynek na łonie natury, w gronie przyjaciół i rodziny nie może się obyć bez przekąsek. Dla szukających kulinarnych inspiracji na egzotyczny dodatek mamy doskonałą propozycję. 

czytaj więcej

Wrocławska na finiszu

Jeszcze tylko oznakowanie poziome i zakończona zostanie modernizacja nawierzchni ulicy Wrocławskiej. Droga wymagała remontu, a zadanie zrealizowane zostało przez trzy samorządy. Wyremontowany odcinek stanowi wyjazd z Lubania w kierunku Nowogrodźca (przy cmentarzu).

czytaj więcej

Rów zabezpieczony

Niezabezpieczony, głęboki rów odwadniający tuż przy jezdni przy ulicy 1 Maja w Uniegoszczy już nie stwarza zagrożenia. Na długości 240 metrów ułożono rurociąg odwadniający wraz z dwoma studniami rewizyjnymi. Na tym jednak nie koniec.

czytaj więcej

17.04.2018

Lubański wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: Lubański Jarmark Wielkanocny, drogi awaryjne, płyta "Jubilate Deo", fit-weekend oraz skarby w studni.

czytaj więcej

"Ratowanie pomnika przyrody"

Tną drzewa w kociołku

Kolejne wycinki w parku na Kamiennej Górze ponownie wywołały poruszenie w mediach społecznościowych. Mieszkańcy Lubania widząc zdjęcia wyrżniętych drzew nie szczędzą gorzkich słów pod adresem włodarzy. O rewitalizacji parku pisaliśmy już kilkukrotnie, jak widać wciąż zbyt mało. Tym razem na medialne zamieszanie szybko zareagowały samorządowe służby informacyjne publikując tekst "Ratowanie pomnika przyrody".

czytaj więcej

Gry karciane - popularny rodzaj rozrywki

Gry karciane są bardzo popularną rozrywką towarzyską. W zależności od użytego rodzaju talii wyróżnia się gry: tradycyjne i kolekcjonerskie. Za prekursorów gier karcianych uważa się Chińczyków. Pierwsze talie pojawiły się w Azji w X w. Przyjmuje się, że ten rodzaj rozrywki pojawił się w Europie w XIV w. Do Polski moda na karty przybyła z Niemiec w XV wieku i początkowo była popularna głównie w miasteczkach, gdzie mieszkała ludność niemiecka.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia