Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Zamierzasz świętować Międzynarodowy Dzień Pizzy?

Dzisiaj Międzynarodowy Dzień Pizzy. Placek z ciasta drożdżowego z sosem pomidorowym, mozzarellą i dodatkami ma rzesze miłośników na całym świecie. Jest jednak również grono osób, które nie przepadają za pizzą, ponieważ uważają, że jest ona niezdrowa. Czy rzeczywiście?

czytaj więcej

RMF FM przyjedzie do Świeradowa-Zdroju

Udało się! Dzięki waszym głosom Świeradów – Zdrój będzie w tym tygodniu "Twoim Miastem w Faktach RMF FM". Już w najbliższą sobotę, w malowniczo położonym kurorcie u podnóża Gór Izerskich, pojawi się żółty wóz satelitarny RMF FM, reporter stacji przez cały dzień będzie odkrywał uroki miejscowości.

czytaj więcej

Uważaj co kupujesz - by nie stać się przestępcą!

Lwówecka policja zwraca uwagę na dość częsty problem. Chęć zakupu po tzw. atrakcyjnej cenie powoduje zignorowanie myśli, że przedmiot może pochodzić z kradzieży lub tłumaczymy się przed sobą - to nie ja ukradłem, więc nic mi nie grozi. I tu jesteśmy w błędzie!

czytaj więcej

Powiat Lubań

Remont Wrocławskiej w Lubaniu

Remont ulicy Wrocławskiej w Lubaniu, zapowiadany był już w ubiegłym roku. Wykonawcy nie udało się jednak wyłonić. W tym roku, ze względu na sprzyjające warunki pogodowe inwestycja ta ruszyła.

czytaj więcej

7.02.2018

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia wideoinformatora. W nim: ferie zimowe, kolędowanie u Bukowińczyków, nowa pracownia chemiczna w SP4, sportowcy roku 2017 oraz otwarcie sali tanecznej w MDK.

czytaj więcej

Ptasie wesele

Nie był to termin wybrany celowo, a raczej opiekunowie zwierząt czekali na pierwszy bezdeszczowy dzień, aby po 6 tygodniach kwarantanny wpuścić nowo przybyłego samca uszaka do woliery zamieszkiwanej przez dwie samiczki.

czytaj więcej

Kolejny urząd w Lubaniu podzieli los aresztu?

Skarbówka do likwidacji?

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawia się informacja, jakoby wzorem Archiwum Państwowego i Aresztu Śledczego zlikwidowany miał zostać również Urząd Skarbowy w Lubaniu. Plotka to czy prawda? Postanowiliśmy sprawdzić.

czytaj więcej

Tłusty czwartek

Kaloryczna masakra

Chyba każdy z nas radośnie celebruje pączkowe szaleństwo w tłusty czwartek. Aby zapewnić sobie pomyślność na nadchodzący rok należy zjeść choć jednego pączka. Znając życie większość z nas nie zatrzyma się na jednym faworku czy pączku i na dzisiejszy dzień odpuści sobie rygory diety. Sprawdziliśmy ile wysiłku trzeba będzie włożyć dzień po, aby pozbyć się zbędnych kalorii.

czytaj więcej

Po V Lubańskiej Gali Sportu

Lubań docenił swoich sportowców podczas gali. Najwyższym laurem za osiągnięcia sportowe nagrodzono Rafała Kustę z UKS Orka a plebiscyt popularności zwyciężyła Dominika Gacek z Bojan Boks. Wszyscy kandydaci wspominali najważniejsze chwile roku 2017.

czytaj więcej

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze

Zarzuty dla przedstawicieli spółki TeleOpieka24

Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo dotyczące spółki TeleOpieka24 sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Przedstawiciele tej spółki doprowadzili pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem z tytułu zawarcia umów świadczenia usług reklamowych. Przedsiębiorcy byli wprowadzani w błąd co do treści tych umów.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Kwalifikacja wojskowa w powiecie

W dniach od 15 lutego do 28 lutego 2018 roku na terenie powiatu lubańskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. W naszym powiecie obejmie około 350 osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1999 roku.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 Następna Ostatnia