Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Malutkie dziecko bawiło się na ruchliwej drodze

Malutkie dziecko, pozostawione bez opieki, bawiło się na ruchliwej drodze. Dziecko siedziało na asfalcie i kopało w znajdującym się na poboczu błocie. Obok nie było nikogo dorosłego - na takie oto zdarzenie natknęła się nasza czytelniczka, jadąc drogą przez Rakowice Wielkie. Sytuację uwiecznił samochodowy rejestrator jazdy.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań

Po linii pochyłej…

Bramkarz Łużyc Martyn Ral nie będzie dobrze wspominał minionego weekendu. Wystąpił zarówno w meczu pierwszej jak i drugiej drużyny Łużyc. W każdym z nich zespół z Lubania stracił po siedem bramek!

czytaj więcej

11.05.2018

Wideoinformator

Zapraszamy do obejrzenia lubańskiego wideoinformatora. W nim: Lubań na targach w Löbau oraz patriotyczne obchody majowych rocznic

czytaj więcej

Nie za wszelką cenę

Wodny plac zabaw? Tak, ale nie teraz

Anulowano przetarg na budowę wodnego placu zabaw. – Firmy dają zawrotne ceny, licząc na desperację samorządowców w roku wyborczym. Uważam, że powinno się budować racjonalnie – mówi burmistrz Lubania Arkadiusz Słowiński. Kolejny przetarg będzie ogłoszony w drugiej połowie roku.

czytaj więcej

Materiał TV Łużyce

Nawałnica podtopiła Bolesławiec

W czwartek 10 maja przez Bolesławiec przeszła burza, z długotrwałą ulewą i opadami gradu -nawet wielkości piłek pingpongowych. Nawałnica wyrządziła niezliczone szkody.

czytaj więcej

60-letni mężczyzna w szpitalu

Wybuch gazu w Starej Kamienicy

Dziś (11.05) około godziny 10:00 w Starej Kamienicy doszło do wybuchu gazu w ziemiance, którą zamieszkiwał 60-letni mężczyzna. Wybuch był na tyle silny, że zawalił się cały strop, a mężczyzna trafił do szpitala. Więcej informacji w materiale filmowym.

czytaj więcej

Leśna

Blokada drogi na Baworowie

Mieszkańcy Leśnej mają już dość ciężarówek wywożących urobek z pobliskiej kopalni bazaltu. W czwartek, 10 maja o 15. na drodze prowadzącej do bocznicy kolejowej, z której wywożony jest bazalt odbył się protest. Około 100 osób przez dwie godziny blokowało drogę.

czytaj więcej

Lwówek Śląski

Wpadł podczas rutynowej kontroli

Patrol policji w dniu 10 maja w trakcie sprawdzenia miasta około godziny 3.30 w nocy, w Lwówku Śląskim na ul. Przyjaciół Żołnierza zatrzymał do rutynowej kontroli pojazd którym kierował 28 letni mężczyzna.

czytaj więcej

Zaproszenie

Dzień Otwarty w OSS SG w Lubaniu

4 czerwca 2018 r. w godzinach 9.00 - 13.00 zapraszamy mieszkańców Lubania do odwiedzenia Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu.

czytaj więcej

Uwaga na burze i ulewne deszcze

Nawałnica przeszła nad Bolesławcem i Świeradowem

Od kilku dni meteorolodzy ostrzegają o przechodzących nad krajem frontach burzowych. Dziś jeden z nich przeszedł nad sąsiednim Bolesławcem, paraliżując część miasta. Nawałnica nie oszczędziła również Świeradowa - Zdroju. Powinniśmy zachować ostrożność, bo podobne sytuacje mogą dziś występować w całym regionie Sudetów i Przedgórza Sudeckiego.

czytaj więcej

Bez dowodu i ubezpieczenia

Zmiany w prawie o ruchu drogowym zazwyczaj oznaczają dla kierowców więcej obowiązków i surowsze kary. Tym razem będzie inaczej, już wkrótce nie dostaniemy mandatu za brak dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 Następna Ostatnia