Środa, 25 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marka, Jarosława, Wasyla

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Sukces naszego pływaka

Trzy razy podium Rafała Kusto w Dębicy

W miniony weekend przez trzy dni na pływalni Miejskiego Ośodka Sportu i Rekreacji w Dębicy odbywały się Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w pływaniu na długim basenie.

czytaj więcej

Łamanie przepisów nie popłaca

Na skuterach pływać nie wolno!

W niedzielę 12 lipca w godzinach popołudniowych na lustrze Zbiornika Leśniańskiego było mnóstwo kajaków oraz rowerów wodnych. Na brzegach zbiornika nie brakowało natomiast wędkarzy i plażowiczów. W pewnym momencie spokój i panującą sielankę zburzyły trzy osoby szalejące na skuterach wodnych.

czytaj więcej

Pierwsze półrocze 2015 roku

Jest bezpieczniej

Przestępczość w Polsce spada, rośnie natomiast poczucie bezpieczeństwa obywateli. W pierwszym półroczu 2015 r. policja odnotowała mniej kradzieży, pobić i rozbojów niż w analogicznym okresie zeszłego roku. Jak wynika z Polskiego Badania Przestępczości 2015, prawie 80% Polaków czuje się bezpiecznie po zmroku w swojej okolicy. 

czytaj więcej

Jest bezpieczniej na drogach

Mniej wypadków, zabitych i rannych

1049 mniej wypadków, 149 mniej zabitych i 1411 mniej rannych – to efekt pracy funkcjonariuszy Policji, którzy każdego dnia czuwają nad bezpieczeństwem na polskich drogach. Te optymistyczne dane potwierdzają, że policyjne działania są skuteczne i prowadzą do ograniczenia zdarzeń na drogach i ich konsekwencji.

czytaj więcej

Interwencja czytelników

Asfalt płynął jak woda

Pierwszy upalny weekend lipca poddał ciężkiej próbie  infrastrukturę drogową w niemal całym kraju. Niestety sprawdzianu tego nie przeszedł odcinek DK 30 w Olszynie. Asfalt klei się do kół i odchodzi całymi płatami– alarmowali kierowcy.

czytaj więcej

Lubań

Wyniki testów gimnazjalnych 2015

W kwietniu 244 lubańskich gimnazjalistów przystąpiło do egzaminu gimnazjalnego. W czerwcu poznaliśmy wyniki zmagań uczniów z Gimnazjum Nr 1 im. S. Wyspiańskiego, Gimnazjum Nr 2 im. M. Kopernika i Gimnazjum Nr 3 im. Euroregionu Nysa.

czytaj więcej

Dolnoślązacy nieświadomi ogromnego znaczenia pszczół dla środowiska

Co wiemy na temat pszczół?

W Polsce żyje ponad 470 gatunków dzikich zapylaczy. Wie o tym jednak tylko 15% mieszkańców woj. dolnośląskiego – wynika z badania GFK Polonia "Pomagamy pszczołom - Świadomość i wiedza konsumentów na temat zagadnień związanych z ekologią" przeprowadzonego na potrzeby programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Raport pokazuje, że wiedza  mieszkańców Dolnego Śląska na temat pszczołowatych jest ograniczona i mało rozpowszechniona. Zwrócenie uwagi na istotny wpływ pszczół na całe środowisko, ich rolę w zapylaniu, ochronę pszczołowatych i ukazanie tego, jak wiele zawdzięczamy tym pożytecznym i wyjątkowym owadom, to główne cele 5., jubileuszowej odsłony programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Organizatorem akcji są Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A., a partnerem strategicznym – Fundacja Nasza Ziemia.

czytaj więcej

Oszuści znów atakują!

Tym razem "na policjanta"

Kolejne usiłowania oszustw metodą „na wnuczka” na terenie Lubania. Dzięki prowadzonym działaniom prewencyjnym 11 osób wykazało się czujnością i nie padło ofiarą oszustów. Przypominamy jak działają sprawcy. 

czytaj więcej

Biedni i bogaci

Ile wydają gminy

W pięciu gminach Polski wydatki w przeliczenu na jednego mieszkańca przekraczają 10 000 zł. Jak pod tym względem wypadają gminy naszego powiatu? Sprawdziliśmy to w statystykach GUS.

czytaj więcej

Słów kilka o dobrych manierach

Jak cię widzą, tak cię piszą

Jeśli zależy ci na tym, aby być dobrze postrzeganym w pracy czy szkole, zapoznaj się z zasadami autoprezentacji. Nauczysz się robić znakomite wrażenie.

czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Kinder +Sport

Dziewczyny "na szóstkę"

Siatkarki Uczniowskiego Klubu Sportowego „Lubań” w w rozgrywanych finałach Mistrzostw Polski Kinder +Sport zajęły 6 miejsce w kategorii „dwójek” dzieci 11 letnich. Nasze młode siatkarki udział w finale zagwarantowały sobie zostając wcześniej mistrzyniami Dolnego Ślaska.

czytaj więcej

Nie wiadomo kto zrobić ma remont?

Porozumienie - trudna sprawa!

Jak wiadomo bez rolników i ich pracy żyć się nie da, w dodatku praca trudna i przy małych gospodarstwach średnio dochodowa. Kłopoty tych większych i tych mniejszych gospodarzy są te same: a to susza, a to powódź. We Włosieniu problemów jednak nie przysparza aura czy wylewy Włosienicy, strumienia płynącego przez wieś, a transport zboża do odbiorcy z jednego jej brzegu na drugi. Problemem jest most, pamiętający jeszcze czasy II Wojny Światowej.

czytaj więcej

Apel do mieszkańców Gminy Leśna

Brakuje wody

W związku z utrzymującymi się wysokimi temperaturami powietrza i bardzo dużym zużyciem wody z sieci wodociągowej oraz w studniach prywatnych, burmistrz Leśnej zwraca się do mieszkańców Gminy Leśna z prośbą o ograniczenie poboru wody.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 332 | 333 | 334 | 335 | 336 | 337 Następna Ostatnia