Czwartek, 26 kwietnia 2018r.

Imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marii

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Zmiany na Facebooku

Co zrobić by widzieć nasze posty?

W ostatnim czasie dużo mówi się o zmianie polityki Facebooka wobec treści publikowanych przez marki i wydawców, czyli większość fanpage`ów, które kliknęliście, aby obserwować udostępniane przez nie treści. Według zapowiedzi Marka Zuckerberga będą one ograniczane na korzyść informacji zamieszczanych przez rodzinę i znajomych. W efekcie na swoich tablicach zobaczycie przede wszystkim kotki, papużki i roześmiane buźki dzieciaków. Aby wciąż pozostawać na bieżąco i wiedzieć co dzieje się w regionie podpowiadamy, gdzie kliknąć, aby eLubaniowe treści wciąż były dla Was widoczne.

czytaj więcej

Bal Sympatyków Mickiewicza

Już 3 lutego przyjaciele i dyrekcja lubańskiego "Adasia" zapraszają na bal. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak. Doskonałe menu w przyjaznych wnętrzach, okraszone dobrą zabawą to sposób na zgromadzenie środków na zakup pomocy dydaktycznych.

czytaj więcej

KFS

Fundusze na szkolenia

W ramach krajowego Funduszu Szkoleniowego przedsiębiorcy z dolnośląskich powiatów będą mieli do dyspozycji w sumie 6,39 mln zł. W powiecie lubańskim na szkolenia pracowników i pracodawców to kwota 141 tys. zł.

czytaj więcej

W Alior Banku zyskują duety

Kiedy brakuje funduszy na remont domu, wakacyjne podróże czy zakup sprzętu domowego, dobrym rozwiązaniem jest wzięcie pożyczki w banku. Najlepiej oczywiście, jeśli jest tania. Każdy pomysł – bez względu na to, czy jest to wakacyjna podróż, remont, czy zakupy- łatwiej, raźniej i przyjemniej jest realizować wspólnie, niż w pojedynkę i dlatego Alior Bank przygotował ofertę „Pożyczki Dwuosobowej” z oprocentowaniem niższym o połowę od standardowego.

czytaj więcej

Pisarzowice, Leśna, Świeradów-Zdrój i Lubań

Relacja - WOŚP 2018!

WOŚP-owa niedziela była bardzo aktywnym dniem, w wyniku zaangażowania sztabu ludzi i 150 wolontariuszy w powiecie lubańskim zebrano ponad 123 tys zł. Padło też kilka rekordów, a to jeszcze nie koniec zbiórki.

czytaj więcej

Dolnośląskie Centrum Sportu

Inwestycja za 100 milionów

Samorząd Województwa Dolnośląskiego otrzymał pozwolenie na budowę Dolnośląskiego Centrum Sportu. Już wiosną na Polanę Jakuszycką wejdzie generalny wykonawca, który przez dwa lata zrealizuje jeden z najnowocześniejszych w Polsce i w Środkowej Europie ośrodków biathlonu i narciarstwa biegowego. To właśnie tu rozgrywane będą zawody najwyższej rangi. Dziś samorząd województwa w obecności przedstawicieli rządu zaprezentował trójwymiarowe makiety przedstawiające Dolnośląskie Centrum Sportu w Jakuszycach.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Darmowa Pomoc Prawna w Powiecie Lubańskim

To już kolejny rok, kiedy na terenie naszego powiatu funkcjonuje Nieodpłatna Pomoc Prawna. Zapraszamy Państwa do korzystania z tej możliwości. Na terenie powiatu lubańskiego funkcjonują dwa punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, które zlokalizowane są w Starostwie Powiatowym w Lubaniu oraz w Urzędzie Miasta Świeradów – Zdrój.

czytaj więcej

Nowoczesny radar lubańskiej drogówki

Od kilku dni lubańska drogówka korzysta z laserowego miernika prędkości najnowszej generacji. Dzięki temu, policjanci mają skuteczne narzędzie do walki z piratami drogowymi. Urządzenie wyposażone jest w kamerę, dzięki czemu nagra obraz podczas pomiaru prędkości.

czytaj więcej

Zadymienie w Świeradowie

Dziś kilka minut przed godziną 16. alarm podnieśli mieszkańcy jednej z kamienic przy ul. Zdrojowej w Świeradowie-Zdroju. W jednej chwili dym pojawił się w większości pomieszczeń w budynku.

czytaj więcej

Łużyce Lubań

Seniorzy wznawiają treningi

Występujące w jeleniogórskiej klasie okręgowej Łużyce Lubań mają za sobą słabą rundę jesienną. Drużyna wkrótce rozpoczyna przygotowania do piłkarskiej wiosny.

czytaj więcej

Niesamowity mecz w Zgorzelcu!

PGE Turów wygrał po 3 dogrywkach!

Odrodzony niczym Feniks z popiołów Cameron Ayers, robiący dosłownie wszystko na boisku Brad Waldow, zimnokrwisty Roderick Camphor i imponujący, choć mocno obolały Jakub Patoka - PGE Turów pokazał wielki charakter i dopiero w trzeciej dogrywce wyszarpał zwycięstwo nad TBV Startem Lublin 91:83!

czytaj więcej

Bolesławiec

Kokaina ukryta w kuchennej lampie

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Zabezpieczono ponad 300 porcji środków odurzających, część z nich ukryta była w kuchennej lampie. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Zaproszenie dla organizacji

Stwórzmy wspólnie „DAR” 2018

Stowarzyszenie P-ZFST „Pogranicze” i Łużyckie Centrum Rozwoju zapraszają organizacje pozarządowe (stowarzyszenia, fundacje, kluby) i grupy nieformalne z Lubania oraz powiatu lubańskiego do współtworzenia Dnia Aktywnej Rodziny „DAR” – edycja 2018. Deklaracje udziału można składać do 31 stycznia.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 Następna Ostatnia