Piątek, 20 kwietnia 2018r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Zespół Pinokio Alternative prosi o głosy!

Nasi w kolejnej odsłonie Muzycznej Bitwy

W trzecim tygodniu półfinałowych zmagań Muzycznej Bitwy Radia Wrocław po raz kolejny w szranki staje lubański band Pinokio Alternative. Ich dzisiejszym przeciwnikiem będzie Grey Fruit, dlatego też potrzebują jeszcze więcej głosów niż ostatnio. Pomóc w walce możecie wysyłając sms-y o co osobiście prosił jeszcze wczoraj wieczorem wokalista grupy.

czytaj więcej

Złodziej zatrzymany

Złapany na gorącym uczynku

Dzięki szybkiej reakcji świadka, sprawca kradzieży został zatrzymany na gorącym uczynku . Okazało się, że to nie jego pierwsza kradzież.

czytaj więcej

W Złotnikach

Pili zatrutą wodę

Mieszkańcy Złotnik od jakiegoś czasu pili zatrutą wodę. Dowiedzieli się o tym dopiero, gdy sami zdecydowali się zlecić jej badania. Wcześniejsze, planowo robione przez sanepid, testy zawsze wypadały dobrze. 

czytaj więcej

Dekorowanie żłobka

W pierwszym tygodniu ferii zimowych Miejski Żłobek w Lubaniu gościł uczniów z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze. Na prośbę dyrektor żłobka goście upiększali niedawno wyremontowane sale.

czytaj więcej

Powiat Lubański

Klasyfikacja wojskowa

Od 02.02.2015 r. do 13.02.2015 r. na terenie powiatu lubańskiego zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa, która ma na celu weryfikację młodych ludzi pod kątem ich predyspozycji i stanu zdrowia dla potrzeb czynnej służby wojskowej. Kwalifikacja wojskowa przeprowadzona zostanie w Starostwie Powiatowym w Lubaniu przy ul. Mickiewicza 2 (II piętro).

czytaj więcej

Uwaga!

W poniedziałek Olszyna bez wody

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Olszynie informuje, że w dniu 26.01.2015 r. w godz. 7:00-15:00 na  terenie gminy może nastąpić przerwa w dostawie wody.

czytaj więcej

POLICJA PRZESTRZEGA PRZED OSZUSTAMI "NA WNUCZKA" I APELUJE O OSTROŻNOŚĆ

Babciu to nie twój wnuczek!

Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych ludzi. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Rozmawiajmy z nimi o oszustach. 

czytaj więcej

Historyczne osobliwości Olszyny w Muzeum Regionalnym

Olszyna – matka rozsuwanego stołu i nie tylko

Olszyna to miasto wyjątkowe, choć w naszym regionie wciąż niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Jej ciekawą historię poznać można lepiej w Muzeum Regionalnym w Lubaniu, gdzie do 27 marca prezentowana będzie wystawa „Historyczne Osobliwości Olszyny”.

czytaj więcej

(FOTOGALERIA)

Dla babć i dziadków!

Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury rzadko wypełnia się po same brzegi. Tak właśnie było wczoraj, w trakcie jasełek dla babć i dziadków, w których wystąpili podopieczni Przedszkola Niepublicznego nr 1. Były śpiewy, tańce, wiersze i życzenia dla wszystkich, którzy na co dzień rozpieszczają najmłodszych członków rodziny. 

zobacz galerię

Powiat Lubański

Książka dla miłośników historii

Do rąk mieszkańców powiatu lubańskiego trafiła nowa książka odkrywająca zagadki regionu z okresu II wojny światowej zatytułowana „Tajne zakłady III Rzeszy w powiecie lubańskim”. Publikację, autorstwa Andrzeja Maciaszczyka i Łukasza Orlickiego, wydaną przez lubańskie Stowarzyszenie „Pogranicze”, miłośnicy lokalnej historii mogą odebrać za darmo m.in. w Informacji Turystycznej w Lubaniu.

czytaj więcej

Szarpanina w czasie posiedzenia komisji prezydialnej

Radny zaatakował

Nowa kadencja w magistracie przyniosła kilka nowości. Lubańscy radni zdecydowali m.in., że dyskusji na posiedzeniach Rady Miasta już nie będzie, a wszystkie dysputy odbywać się mają w trakcie posiedzeń poszczególnych komisji. Polemika pomiędzy radnymi zapewne ma się dobrze. Sytuacja wygląda zupelnie inaczej, gdy ktoś próbuje procesowi podejmowania decyzji, przyjrzeć się z bliska. Taka próba zakończyć się może wstrząsem i to dosłownie, bowiem w trakcie wczorajszego posiedzenia, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lubań nie wytrzymał i rzucił się na obserwującego posiedzenie mieszkańca. 

czytaj więcej

Nowe przepisy

Konsumencie, teraz możesz więcej!

25 grudnia 2014 r. weszła w życie Ustawa o prawach konsumenta. O nowych zasadach informuje między innymi kampania „Takie prawo, że można”. Warto pamiętać o nich kiedy robimy zakupy.

czytaj więcej

Pościg za pijanym kierowcą

Nietrzeźwy uciekał przed policjantami

Po krótkim pościgu ulicami Świeradowa policjanci zatrzymali 34–letniego kierowcę Audi, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. 34- latek zakończył ucieczkę w przydrożnym rowie. Kierowca miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 378 | 379 | 380 | 381 | 382 | 383 Następna Ostatnia