Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Świeradów-Zdrój

Stracą dotację na budowę przedszkola?

Świeradów-Zdrój od kilku lat prężnie się rozwija, inwestycja goni inwestycję i to nie tylko te skierowane do turystów, ale też te kluczowe dla mieszkańców. Budowa przedszkola i żłobka w Świeradowie to inwestycja za blisko 11 milionów, teraz jej realizacja stoi pod znakiem zapytania.

czytaj więcej

Już jutro!

Lubanianka w The Wall. Wygraj Marzenia

Już kilkukrotnie pisaliśmy o aktywnościach mieszkańców regionu w ogólnopolskich mediach. W najbliższy piątek będziecie mogli zobaczyć występ lubańskiej pary w programie "The Wall Wygraj Marzenia".

czytaj więcej

Z redakcyjnej poczty

Nagroda za odzyskanie quada

Po raz kolejny, nasi czytelnicy proszą o pomoc. Z wtorku na środę w Olszynie skradziono quada Yamaha Raptor 700. Właściciele pojazdu oferują 5000 zł nagrody za odzyskanie pojazdu.

czytaj więcej

Owoce zza granicy są znakowane jako polskie

Rolnicy protestują!

Na drodze krajowej nr 3 ze Szklarskiej Poręby do Jakuszyc podobnie jak w wielu miastach w całej Polsce odbył się protest rolników, który ma zwrócić uwagę na problem niekontrolowanego importu warzyw i owoców do Polski. Więcej w materiale filmowym.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Audycje muzyczne

W dniach 7 i 8 maja 2018 r. odbyły się audycje muzyczne adresowane do dzieci przedszkoli i szkół podstawowych miasta i powiatu lubańskiego .Uczestniczyło w nich kilkaset uczniów poznając instrumenty muzyczne oraz słuchając prezentacji muzycznych uczniów lubańskiej szkoły muzycznej.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Gotowi na RODO

Bezpłatne szkolenie “Gotowi na RODO, czyli nowe przepisy o ochronie danych osobowych” dla organizacji pozarządowych z województwa dolnośląskiego odbędzie się w piątek, 18 maja o godz. 14:00 w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Zapraszamy!

czytaj więcej

OSS SG w Lubaniu

Szkolenie młodych ratowników

W dniach 7 - 8.05.2018 r. funkcjonariusze Zespołu Technicznego Wsparcia Granicy Zakładu Ogólnozawodowego przeprowadzili dwudniowe szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej.

czytaj więcej

Olszyna

Straty na 10 tys. a ukradł 130 zł

Lubańscy policjanci zatrzymali 38-letniego mężczyznę mieszkańca Gryfowa Śląskiego podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamanie do myjni samoobsługowej w Olszynie.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 32

Uwaga! Idą burze

Według Regionalnego Biura Prognoz Meteorologicznych mamy 75% szans na burze z przelotnymi opadami gradu. Aby każdy mógł sprawdzić tę informację sam, dołączyliśmy link do czeskich radarów pogodowych.

czytaj więcej

KSSEMP - podstrefa Lubań

Największym problemem jest parowozownia

20 lat działalności, ponad 1100 miejsc pracy i przeszło 81 mln zł poniesionych nakładów finansowych. Podstrefa Lubań mocno wrosła w lubański krajobraz i mimo pewnych niedogodności nie zamierza zwijać żagli.

czytaj więcej

Tradycyjne środki transportu są nudne!

Nad Bałtyk rowerem

Sezon na sportowe wyzwania możemy uznać za otwarty. Przed tygodniem w sztafecie, Bałtyk zdobyli Zabiegani z Leśnej, zajęło im to zaledwie trzy dni. Teraz nad Bałtyk wybierają się członkowie klubu kolarskiego Kwisa Lubań z tą różnicą, że cel planują osiągnąć w niecałą dobę.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 Następna Ostatnia