Piątek, 20 kwietnia 2018r.

Imieniny: Czesława, Agnieszki, Mariana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Odnowa przyszkolnego boiska

Przy boisku sportowym „MOJE BOISKO ORLIK 2012” znajdującym się przy Szkole Podstawowej nr 4 w Lubaniu przygotowano teren pod trawiaste boisko sportowe. Zdążyliśmy się przekonać, że Orliki to nie tylko miejsce i sprzęt, ale przede wszystkim ludzie pasjonujący się sportem i dbający o właściwe zagospodarowanie obiektu.

czytaj więcej

80 lat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Sto lat? Sto lat?

Dokładnie 80 lat temu, 24 października 1934 roku za sprawą prezydenta RP Ignacego Mościckiego powstał ZUS – instytucja kochana przez wszystkich obywateli. To wiekopomna chwila, którą uczcić raczej minutą ciszy niż lampką szampana. Jak ta instytucja właściwie powstała? 

czytaj więcej

Dlaczego była zablokowana ul. Łużycka?

Nie ma dymu bez ognia?

Około godziny 10 straż pożarna dostała wezwanie – na jednym z miejskich skrzyżowań miasta pali się samochód ciężarowy.

czytaj więcej

Gmina Wiejska Lubań

Spotkania z Wójtem

Wójt Gminy Lubań zaprasza mieszkańców Gminy na zebrania wiejskie. Na zebraniach omawiana będzie min. sprawa skargi na Wójta, która złożona została przez część radnych i mieszkańców.

czytaj więcej

OSS SG w Lubaniu

Polsko - niemieckie szkolenia

W dniach 20 – 22 października 2014 r., w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, odbyło się seminarium szkoleniowe dla funkcjonariuszy wspólnych polsko-niemieckich placówek z mieszaną obsadą. 

czytaj więcej

Akademia Malucha

Dzień Marchewki

22 października w Akademii Malucha obchodzony był Dzień Marchewki. W tym dniu całe przedszkole zamieniło się w pomarańczową krainę, a małych Akademików odwiedziła Pani Marcheweczka.

czytaj więcej

Kładka Jałowiec-Kościelnik

Przebudowa na całego

Po wielu perypetiach udało się rozpocząć prace przy przebudowie kładki pomiędzy Jałowcem a Kościelnikiem, remont trwa już blisko trzy tygodnie i jeżeli pogoda na to pozwoli powinien zakończyć się z końcem listopada.

czytaj więcej

Zginął mieszkaniec powiatu lubańskiego

Śmiertelny wypadek

Wczoraj, około 16:30 w Rybnicy, doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginął mieszkaniec powiatu lubańskiego. 

czytaj więcej

Czym żył Lubań 20 lat temu?

Jedyna na świecie!

W lokalnych gazetach, sprzed 20 lat, przeczytać możemy o jedynej na świecie hodowli żubroni, czyli krzyżówki krowy i żubra, które to pasły się tuż pod Lubaniem. 

czytaj więcej

Gmina Wiejska Lubań

Kto na fotel Wójta i do rady?

Od kilku już dni znamy nazwiska osób kandydujących do fotela Wójta Gminy Wiejskiej Lubań oraz osób kandydujących do rady. Zapraszamy do zapoznania się z listami, aby świadomie podjąć decyzję na kogo oddać swój głos w nadchodzących wyborach.

czytaj więcej

Zapraszamy

Randka w ciemno w MDK

Samotni, dwie przyjaciółki i dwóch przyjaciół, szukają poważnego związku w swoim życiu. Poważnego partnera na dobre i na złe. Każde z nich, robi to na swój sposób i ma inne oczekiwania. A jak się do tego zabierają, to już inna rzecz. Randka w ciemno z ogłoszenia matrymonialnego doprowadza do wielu przezabawnych sytuacji. Czy im się uda znaleźć przyjazną duszę i towarzysza życia?

czytaj więcej

Sonda eLuban.pl

Likwidować Straż Miejską?

Straż Miejska to kolejny temat, o którego poruszenie prosiliście. Nasz czytelnik w liście do redakcji dość obszernie opisał swoje stanowisko w sprawie gminnych straży. Prosił także o zapytanie Was o tę sprawę. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 400 | 401 | 402 | 403 | 404 | 405 Następna Ostatnia