Piątek, 22 czerwca 2018r.

Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Możesz więcej niż myślisz...

Czasami wystarczy się tylko zastanowić.

Za każdym razem, gdy brak jest weny twórczej, wszelka kreatywność udała się najbardziej oddalone przestrzenie mojego umysłu, a wszelkie poniekąd interesujące tematy, które pozwoliłyby mi przelać kilka(tysięcy) liter na „Możesz więcej niż myślisz...” można by zmieścić na małej, żółtej samoprzylepnej karteczce „Post it” wyrażam głębokie zaniepokojenie nijakością i schematycznością mojego żywota. Dlatego za każdym razem, kiedy brakuje tematów do redagowania, a w życiu codziennym (nie wspominając o tym pracowniczym) zaczynam zastanawiać i poszukiwać co takiego ciekawego wydarzyło się ostatnio. I okazuje się, że wcale tak tragicznie i bezbarwnie nie jest. Tylko trzeba się nad tym zastanowić.

czytaj więcej

Nic im nie grozi...

Młodzi uciekają z ośrodków

W Smolniku od początku roku uciekło statystycznie...125 procent wychowanków. To smutna rzeczywistość ośrodków wychowawczych i socjoterapeutycznych.

czytaj więcej

Cztery lata w rankingu

Podsumowanie kadencji w mieście

Nadchodzi czas podsumowań minionych czterech lat. Ostateczną oceną dla rządzących będą oczywiście listopadowe wybory. My sprawdziliśmy w jakim stopniu zmienił się Lubań.

czytaj więcej

Zatrzymaj się w godzinę "W"

70 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie

Powstanie trwało 63 dni. W czasie dwumiesięcznych walk zginęło kilkanaście tysięcy powstańców Armii Krajowej i prawie 200 tysięcy cywilnych mieszkańców stolicy. To jedno z najtragiczniejszych i najważniejszych wydarzeń najnowszej historii Polski. Mimo klęski – stało się natchnieniem dla kolejnych pokoleń Polaków marzących o wolnej ojczyźnie.

czytaj więcej

Piękna Wieś Dolnośląska 2014

Henryków Lubański jedną z najpiękniejszych wsi

Malownicze, wyjątkowe, tętniące życiem i pełne społeczników, którzy dbają o swoją okolicę – takie są dolnośląskie wsie. Te najpiękniejsze poznaliśmy w trakcie konferencji prasowej poświęconej podsumowaniu szóstej edycji konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2014”. Jak pokazują wyniki w naszej okolicy nie ma się czego wstydzić.

czytaj więcej

Województwo współpracuje z rządem

Co skapnie dla nas z województwa?

Dziś marszałek Cezary Przybylski przedstawił listę kluczowych dla Dolnego Śląska inwestycji zawartych w „Stanowisku negocjacyjnym Samorządu Województwa Dolnośląskiego”. Chodzi o 45 projektów, które mają być realizowane przy wsparciu rządu. Co z dokumentu wynika dla naszego regionu? 

czytaj więcej

WWF apeluje o rozsądek

Plaga lampionów

Puszczanie w powietrze lampionów to w sezonie wakacyjnym bardzo popularna praktyka. Światełka wznoszące się w powietrze towarzyszą sporej ilości imprez, a także wypuszczane są przez pojedyncze osoby. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę jak duże zagrożenie stwarza takie postępowanie. 

czytaj więcej

Lubańskie fotografie stereoskopowe

Lubań w "3D" ponad sto lat temu

Wśród najstarszych fotografii naszego miasta, jakie udało mi się pozyskać do swego zbioru, znajduje się pochodzące z końca XIX wieku dziwne podwójne zdjęcie ulicy Tkackiej (dawn. Weberstrasse). Dwie, zdawałoby się identyczne, kwadratowe fotografie tej samej ulicy, wiodącej w kierunku Rynku, naklejono na podłużnym twardym kartoniku o wymiarach 9 x 18 cm. Było to jednak działanie celowe, mające swe źródło w ówczesnej modzie oglądania świata w „trójwymiarze”.

czytaj więcej

Ostrzeżenie meteo

Nadchodzą silne burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że już około godziny 14-tej nad Lubań nadciągnąć mogą silne burze. Może także spaść grad.

czytaj więcej

Cztery samochody uszkodzone

Kolejny wypadek na feralnym zakręcie

Lokalni kierowcy bardzo pewnie czują się jadąc drogą z Lubania w kierunku autostrady. Okazuje się, że warto na tym odcinku nieco ściągnąć nogę z gazu. Dziś, na zakręcie, na którym często dochodzi do kolizji, w zderzeniu ucierpiały cztery samochody. Nikomu nic się nie stało.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań

Sezon bokserski za nami

W tym roku boks oficjalnie wrócił do Lubania. Sekcja działa od pół roku i już widać, że w naszym mieście rozbudziła spory apetyt na dalsze sukcesy. 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 444 | 445 | 446 | 447 | 448 | 449 Następna Ostatnia