Środa, 21 marca 2018r.

Imieniny: Lubomira, Benedykta

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Uwaga oszuści!

Przebierańcy z PECu?

Jak informują władze miejskie w ostatnim czasie odnotowano przypadki podszywania się osób postronnych pod pracowników służb technicznych PEC Lubań. Przebierańcy chcieli dokonywać przegladu technicznego ogrzewania w mieszkaniach na terenie naszego miasta. Osoby powyższe, nie będące pracownikami spółki ani nie upoważnione przez władze przedsiębiorstwa, próbują w niejasnych celach wymuszać wejście na teren lokalu.

czytaj więcej

Zimowe Ferie!

Ferie z MOSIRem

Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubaniu przygotował propozycje na spędzenie zbliżających się ferii zimowych.

czytaj więcej

Przekaż 1% podatku

Potrzebujący w naszej okolicy

Każdy z nas może zdecydować na jaki cel chce przeznaczyć 1% ze swojego podatku. Podpowiadamy komu w naszej okolicy można pomóc tym nic nie kosztującym gestem.

czytaj więcej

Bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży

„Nie boję się ratować”

Od 17 lutego br. (początek ferii zimowych) rozpoczyna się kurs pierwszej pomocy „Nie boję się ratować” organizowany przez lubański Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego dla młodych mieszkańców Śródmieścia. Zajęcia są całkowicie bezpłatne, z zapewnionym wyżywieniem.

czytaj więcej

W ręce policjantów

Wpadł poszukiwany 9 listami gończymi i ENA

Lubańscy policjanci we współpracy z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Stołecznej Policji w Warszawie ustalili i zatrzymali mężczyznę poszukiwanego 9 listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna podejrzany jest o szereg przestępstw, m.in. rozboje, oszustwa, paserstwa, fałszowanie dokumentów i kradzieże.

czytaj więcej

Kanalizowanie Nowogrodźca

„Za grosz kultury…”

Taki tytuł nosiła wiadomość jaką otrzymaliśmy od naszej czytelniczki z Nowogrodźca. Jak możecie zobaczyć na zdjęciu kanalizowanie jednej z ulic utrudniło wjazd do prywatnych posesji.

czytaj więcej

Ostatni dzień głosowania!

Sonda: Kto na Lawie?

Dziś trwa ostatni dzień głosowania na zespoły, które chcielibyście zobaczyć na tegorocznej Lawie.

czytaj więcej

Zmiany w SSE

Nasza szansa?

Jak informuje Rzeczpospolita specjalne strefy ekonomiczne mogą w najbliższych miesiącach wydać rekordową liczbę zezwoleń. Powodem jest zmiana zasad wsparcia. Z informacji dziennika wynika także, że lubańska specjalna strefa ekonomiczna w pierwszym kwartale się powiększy.

czytaj więcej

Robert Daszkiewicz odwołany

Przedwyborcze porządki?

Robert Daszkiewicz został odwołany ze stanowiska przewodniczącego Rady Gospodarczej Miasta Lubania. Dlaczego? Na to pytanie trudno odpowiedzieć.

czytaj więcej

Świeradów Zdrój

Pożar w pensjonacie

W sobotę tuż po godzinie 12-tej strażacy otrzymali informacje o pożarze w jednym z pensjonatów w dzielnicy Czerniawa-Zdrój w miejscowości Świeradów-Zdrój. Chodziło o pensjonat „Kwarcyt”. Na miejsce natychmiast udały się są dwie jednostki straży pożarnej ze Świeradowa Zdroju, dwie z Pobiednej, oraz dwa wozy z KP PSP Lubań. Akcję zabezpieczają prowadzili policjanci ze Świeradowa Zdroju.

czytaj więcej

TVP kocha Lubań!

Powiat w TVP

Wyjątkowe szczęście mamy jeśli chodzi o programy realizowane przez TVP Wrocław. Lubań i okolice widziane oczami telewidza tego kanału jawią się jako kraina mlekiem i miodem płynąca.

czytaj więcej

Kto na Lawie?

Głosowanie

Jak pisaliśmy, tak też zrobiliśmy, na naszym Facebookowym profilu stworzyliśmy sondę, w której możecie oddać głos na wybranych wykonawców. Zapraszamy do głosowania.

 

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 453 | 454 | 455 | 456 | 457 | 458 Następna Ostatnia