Sobota, 21 kwietnia 2018r.

Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Ewakuowano sklep

Bomba w Kauflandzie?

W lubańskim sklepie Kaufland funkcjonariusze policji przeprowadzili ewakuację personelu oraz klientów. Jak dowiedzieliśmy się na miejscu jest to alarm bombowy. Akcja wciąż trwa!

czytaj więcej

Co robić z "trudną" młodzieżą?

Wiadro uprzedzeń

„Rozboje, narkotyki, kradzieże, deprawacja młodzieży i zakłócanie spokoju starszym.” - to zdaniem radnych gminy platerówka oznaczać będzie dla mieszkańców umiejscowienie we Włosieniu Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych.

czytaj więcej

Kiedy i gdzie?

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

W ramach wystawki będą zabierane wyłącznie odpady gabarytowe, czyli meble i sprzęt gospodarstwa domowego umieszczone w ustawionych na placach, skwerach i ulicach miasta kontenerach. Wywóz gabarytów odbędzie się wg następującego harmonogramu:

czytaj więcej

Będzie czy nie?

Decyzja w sprawie schroniska

W przyszły wtorek radni miejscy będą decydować czy Lubań powinien przystąpić do tworzonego przez Związek Gmin Kwisa schroniska.

czytaj więcej

10 letnia strategia dla Lubania

Co z Lubaniem? – Punkt pierwszy

W ostatnich dniach ukazała się sygnowana przez urzędującego Burmistrza Arkadiusza Słowińskiego lista celów strategicznych dla naszego miasta. Postanowiliśmy przyjrzeć się jej i zgodnie z naszym hasłem przedstawić „w skrócie”. Jaki jest pomysł na najbliższe 10 lat naszego miasta według ostatnich publikacji? 

czytaj więcej

(ZDJĘCIA)

Lubańscy policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich

Zlikwidowana plantacja konopi, zabezpieczone krzewy oraz specjalistyczny sprzęt, wykorzystywany do uprawy, to efekt realizacji przeprowadzonej przez policjantów z Lubania. Plantacja prowadzona była w niezamieszkałym budynku. W sprawie zatrzymano mężczyznę, podejrzewanego o przestępstwa narkotykowe.

czytaj więcej

Od A do Z

Powiastka w powiastce

Jeśli tak dalej będzie to wszystko wskazuje na to, że jeszcze zatęsknimy, i to bardzo, za monopolem Poczty Polskiej, na który tak niegdyś psioczyliśmy. I są ku temu wyraźne powody.

czytaj więcej

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Gdzie po pomoc?

Od 24 lutego 2014 roku rozpocznie się kolejny ogólnopolski "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Także policjanci z lubańskiej komendy wezmą udział w tej kampanii, której celem jest uświadomienie ofiarom przestępstw przysługujących im praw.

czytaj więcej

Relacja z koncertu

Stare Dobre Małżeństwo w MDK

W sali widowiskowej lubańskiego MDK w niesamowitej atmosferze, przy komplecie publiczności, a przede wszystkim przy dźwiękach doprawionych poezją, odbył się koncert Starego Dobre Małżeństwa w składzie: Krzysztof Myszkowski – śpiew, gitara, Bolo Pietraszkiewicz – gitary i Roman Ziobro – gitara basowa, kontrabas.

czytaj więcej

List otwarty

Rezygnacja z członkowstwa w Radzie Gospodarczej

W dniu 07.02.2014r. zostałem odwołany z funkcji przewodniczącego Rady Gospodarczej, bez uzasadnienia. Wszystko w imię poprawy dobrych relacji Rady Gospodarczej z burmistrzem, pomimo braku takiej możliwości wynikającej z obowiązującego regulaminu. Następnie został wybrany nowy przewodniczący. Wszystko odbyło się jak za czasów PRL i wg zasady ”dajcie mi właściwego człowieka, a odpowiedni przepis się znajdzie”. Najpierw odwołano, a potem Zarządzeniem Nr 25/2014 Burmistrza Miasta Lubań z dnia 14 lutego 2014 (opublikowanym w dniu 17 lutego: http://bip.um-luban.dolnyslask.pl/plik.php?id=7852) zmieniono regulamin, który dopiero pozwalałby na to.

Robert Daszkiewicz

czytaj więcej

Sprzedawał metamfetaminę i marihuanę

Diler zatrzymany

Lubańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie znaczną ilość narkotyków. Sprzedawał je także innym osobom. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i ich udzielanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej

Informacja otrzymana na kontakt

Niebezpieczna obojętność

Chciałabym opisać problem, z którym borykam się od stycznia zeszłego roku. W styczniu 2013 roku w moim mieszkaniu doszło do zatrucia tlenkiem węgla. W ostatniej chwili znalazłam nieprzytomną 13 letnią córkę w łazience. – tak swój list do redakcji rozpoczęła nasza czytelniczka. Opowiedziała w nim historię, w którą aż trudno uwierzyć. Jak relacjonuje do dziś nie dostała żadnej pomocy i cały czas obawia się czadu – niewidzialnego zabójcy.

czytaj więcej

Trzykrotnie dźgnął ojca

W czasie awantury chwycił za nóż

W nocy z soboty na niedzielę lubańscy policjanci otrzymani zgłoszenie o awanturze domowej, w trakcie której jeden z domowników został raniony nożem.

czytaj więcej

Lubańscy Fanatycy

Pierwszy mecz Zagłębia

Wczoraj byliśmy świadkami pierwszego meczu ligowego Zagłębia w tym roku. Podejmowało ono Górnik Zabrze. Przeciwnik aktualnie zajmuje 2 miejsce w tabeli. Kibice Górnika w komplecie zjawili się na sektorze - przybyło ich około tysiąca.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 463 | 464 | 465 | 466 | 467 | 468 Następna Ostatnia