Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Lubańska Noc Muzeów

Przed nami Noc Muzeów. Tej nocy muzea w całej Polsce otwierają swoje drzwi dla zwiedzających do późnych godzin nocnych. Muzeum Regionalne w Lubaniu zaprasza w sobotę 19 maja od 18:00 do 24:00.

czytaj więcej

Lubań

Potrącenie rowerzysty

Dziś kilkanaście minut przed 8. na głównej drodze biegnącej przez Osiedle Piastów w Lubaniu doszło do potrącenia rowerzysty.

czytaj więcej

Kuba prosi o pomoc

Kuba, mimo że ma dopiero 11 lat, sporo przeszedł - 3 operacje, w tym 2 na otwartym sercu, zaburzenie przetwarzania słuchowego, nieprawidłowe współgranie półkul mózgowych, ciągłe szpitale oraz wizyty u specjalistów... Teraz, aby móc normalnie funkcjonować potrzebuje pomocy ludzi wielkiego serca. Poznajcie historię chłopca, który uczęszcza do jednej z lubańskich szkół.

czytaj więcej

Myślisz, że masz urozmaicony jadłospis? Twoi przodkowie by cię wyśmiali

Współczesna kuchnia polska jest zdecydowanie uboższa przykładowo od tej z XVII i XVIII w. Wówczas, chociaż jadano mniej, spożywano produkty różnorodniejsze. Niczym wielce niezwykłym nie było np. zjedzenie bociana czy łabędzia. Wbrew temu, co mogłoby się nam wydawać, nie objadano się jednak cały czas mięsem, a ważne miejsce w jadłospisie stanowiły warzywa.

czytaj więcej

Leśna

Wnioski na dofinansowanie 11 projektów

W najbliższych miesiącach gmina Leśna planuje jedenaście inwestycji z zewnętrznym wsparciem finansowym. Będą to między innymi budowa remizy strażackiej ze świetlicą, programy edukacyjne czy remont elewacji ratusza. Łączna wartość projektów to ponad 5,5 mln zł. Wszystkie inwestycje są tak samo ważne, niedługo powinniśmy się dowiedzieć, które zostaną zrealizowane. 

czytaj więcej

Jak chronić urządzenia elektroniczne?

Obecnie urządzenia typu laptop, smartfon czy tablet są nieodłącznymi akcesoriami wielu ludzi. Niewątpliwie są to cenne sprzęty, które ułatwiają pracę, a poza tym, są świetnym narzędziem rozrywki. Warto zatem zatroszczyć się o odpowiednią ochronę urządzeń, by mogły służyć użytkownikom przez długi czas.

czytaj więcej

Cross Gryfitów 2018

Stowarzyszenie Aktywny Gryfów ,,CROSS GRYFITÓW" zaprasza 2 i 3 czerwca na dwudniową imprezę sportową ,,CROSS GRYFITÓW 2018", która tradycyjnie będzie towarzyszyć gryfowskim Kwisonaliom.

czytaj więcej

Powiat Lubań

Drugi etap prac Siekierczyn-Nowa Karczma

Rozpoczął się drugi etap prac na drodze z Siekierczyna do Nowej Karczmy. Przebudowany zostanie blisko półtorakilometrowy odcinek drogi. Wartość zadania to ponad 4 miliony złotych, z czego ponad 60 procent całej inwestycji pokryje dotacja. Remont zakończy się jeszcze w tym roku.

czytaj więcej

Dolnośląskie złoto w aerobiku obronione

Od wielu lat uczennice z leśniańskiego gimnazjum rywalizowały w Dolnośląskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Aerobiku. W 2016 i 2017 roku zdobywając mistrzostwo dziewczęta udowodniły, że są najlepsze. W tym roku tytuł mistrzowski po niezwykle widowiskowych i emocjonujących zawodach, znowu trafił do Leśnej.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 Następna Ostatnia