Poniedziałek, 21 maja 2018r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

Strona główna / Aktualności

Archiwum aktualności

Uwaga! Misie suszą

Policyjna akcja „Prędkość” trwa

Komenda Powiatowa Policji w Lubaniu dołączyła do ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Prędkość". Od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze lubańskiej drogówki prowadzą działania kontrolno-prewencyjne. Głównym celem tej akcji jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań

Wyjazdowy niefart

W miniony weekend przegrali juniorzy oraz trampkarze Łużyc Lubań. Honor klubu uratowali młodzicy.

czytaj więcej

Jelenia Góra

Reanimacja po użyciu paralizatora

Do niecodziennego zdarzenia doszło w sobotę, 5 maja około 18:30 w jednym z budynków przy Placu Piastowskim w Jeleniej Górze. Agresywny mężczyzna biegał z nożem po klatce schodowej i groził swojej matce, że ją zabije.

czytaj więcej

Leśna

Puchar Polski Kajak Polo Leśna 2018

Ta jeszcze mało popularna dyscyplina sportu dostarcza niesamowitych emocji kibicom i samym zawodnikom. Mecz finałowy Pucharu Polski pokazał, że walka trwa do ostatniej sekundy.

czytaj więcej

Podsumowanie długiego majowego weekendu na Dolnym Śląsku

Bardzo długi weekend majowy już za nami. Dla mieszkańców był to czas wypoczynku, a dla dolnośląskich policjantów okres bardzo intensywnej pracy. Podczas dziesięciu minionych dni weekendu funkcjonariusze przeprowadzili ponad 12,3 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 612 osób oraz zatrzymali 179 osób poszukiwanych. Policjanci prowadzili też wzmożone kontrole na drogach. W wymienionym okresie funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali aż 217 nietrzeźwych kierujących.

czytaj więcej

Nagroda pieniężna za pomoc w ujęciu sprawcy

Podpalenie osobówki w Henrykowie

W ostatnim czasie coraz częściej dochodzi do różnego rodzaju podpaleń. W sobotę, 5 maja po raz kolejny doszło do podpalenia. Tym razem ktoś podłożył ogień i spalił auto jednego z mieszkańców Henrykowa Lubańskiego. Poszkodowany za pomoc w ujęciu sprawcy wyznaczył nagrodę pieniężną.

czytaj więcej

KS Łużyce Lubań

Punkt, który nikogo nie cieszy

Łużyce Lubań i Cosmos Radzimów walczyły w sobotę o zwiększenie szans na utrzymanie w klasie okręgowej. Mecz ostatecznie zakończył się remisem, który obie strony przyjęły z rozczarowaniem.

czytaj więcej

Tragiczny wypadek na DK30

Zmiótł rowerzystkę z drogi

Tragicznie kończy się długi weekend na drogach powiatu lubańskiego. Dziś, kilkanaście minut przed 15. na drodze K30 pomiędzy Lubaniem a Olszyną zginęła kobieta, która wracała z dzieckiem z niedzielnej przejażdżki.

czytaj więcej

Gryfów Śląski

Grupa okradająca hotele zatrzymana

3 maja około godziny 18 dyżurny Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim otrzymał telefoniczną informację od właściciela restauracji i hotelu w okolicach Gryfowa Śląskiego, iż osoby które wynajęły pokój ukradły z niego wszystkie rzeczy i oddalają się w kierunku Zgorzelca.

czytaj więcej

Pierwsza Poprzednia  | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 Następna Ostatnia